Україна сподівається отримати від партнерів близько 40-50 винищувачів F-16, – Міноборони

Україна сподівається отримати від партнерів близько 40-50 сучасних винищувачів F-16. Це дасть змогу сформувати три-чотири ескадрильї для захисту українського неба. 

Про це повідомляє радник міністра оборони України Юрій Сак, якого цитує Politico, передає РБК-Україна.

За його словами, президент Володимир Зеленський хоче, щоб бойові літаки були головною темою порядку денного на саміті G7 у Хіросімі, а потім знову на щорічному саміті НАТО в Литві в липні.

“Український президент отримав запевнення від західних лідерів під час свого останнього європейського туру, що вони обговорять це питання найближчими днями”, – розповів Сак.

Як пише видання, хоча Великобританія, Італія, Франція та Німеччина не можуть запропонувати F-16, Сак сказав, що “вони мають важливий голос у міжнародній коаліції”, і Україна хотіла б, щоб вони “заохочували” таких союзників, як США та Туреччина.

Україна хоче загалом від 40 до 50 F-16, сформувавши три-чотири ескадрильї для захисту свого неба від російських бомбардувань“, – сказав Сак.

Він пояснив, що потреба в сучасних реактивних літаках стала гострішою після того, як у березні російські ВПС почали широко використовувати керовані плануючі бомби, які досягають цілей на великих відстанях.

“Наразі Україна не має нічого, щоб зупинити російські літаки, які їх переносять”, – зазначив Сак.

За його словами, всі розуміють, що тема назріла для обговорення і ніхто не казав, що це неможливо.

Якщо порівняти з тим, що було три місяці тому, коли ми ще боролися за танки, то сьогодні всі говорять про коаліцію винищувачів – це дуже багатообіцяючий знак. Ми розуміємо, що наша протиповітряна оборона не буде повною без винищувачів, F-16″, – підкреслив Сак.

 

peredplata