Ну що, з Богом!

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Контрнаступ Збройних сил України, який готувався понад півроку і майже два місяці відкладався, схоже, нарешті стартував.
Озброєні західною технікою, включаючи німецькі танки Leopard, британські Challenger та французькі Leclerc, ЗСУ перейшли до “наступальних дій на деяких напрямках”, повідомила в понеділок заступник голови Міноборони України Ганна Маляр https://t.me/annamaliar/813.
За її словами, епіцентром бойових дій залишається Бахмутський напрямок. “Там ми рухаємось досить широким фронтом. Є успіх. Займаємо панівні висоти”, – повідомила Маляр.
Бойові дії дійсно ведуться в рамках контрнаступу, які сьогодні розпочалися підтверджує і часопис The Economist. https://www.economist.com/…/ukraines-counter-offensive…
За словами одного з військових керівників, українські війська вже просунулися на 5-6 кілометрів біля селищ Новодонецький та Велика Новосілка, що розташовані на західній околиці Донецької області.
Вранці в понеділок, 5 червня ЗСУ вже були у Новодонецькому, повідомило журналу українське джерело.
Цю інформацію підтвердила і ворожа сторона. Командувач батальйону донецьких сепаратистів “Схід” Олександр Ходаковський повідомив, що вперше у бойових діях ЗСУ були задіяні західні танки — за його словами Leopard 2 були помічені поблизу Новодонецького у складі групи із 30 одиниць бронетехніки.
Російське Міноборони в ніч на понеділок повідомило про “великомасштабний наступ” на п’яти ділянках фронту з метою “прориву” російської оборони, а вдень заявило, що “противника було відкинуто на вихідні позиції”.
Але насправді “ситуація важка”, зазначає той же ж Ходаковський: ЗСУ намацали “слабкі місця”, кинули в бій додаткові сили та змогли “зачепитися” за Новодонецьке.
Проте за словами Ганни Маляр, на бахмутському напрямку просування відбулося всього на 1,6 кілометра. Водночас українські війська роблять спробу прорвати лінію оборони на запорізькому напрямку, в районі Времєвського виступу, щоб вийти до узбережжя Азовського моря.
Z-військори синхронно зазначають, що натиск української армії подвоївся. Якщо раніше для підтримки розвідки ЗСУ використовували максимум взвод танків, то тепер це одна до двох танкових рот (10—16 танків). Їх підтримують кілька десятків броньовиків MaxxPro та легких HMMWV, а також значну кількість легких гусеничних БТР М113 з причепами, в яких знаходяться заряди розмінування M58 Mine Clearing Line Charge (MICLIC), пише “Військова хроніка”.
Що пишyть колеги французи! Початок українського наступу, якщо це справді він, майже співпав із днем висадки союзників у Нормандії 1944 році. Україна до нього “дуже добре підготувалася”, сказав в інтерв’ю CNN голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі. Він якраз приїхав до Франції на святкування 6 червня 79-х роковин висадки американських військ у Франції. “Українці ведуть війну, яка загрожує самому існуванню України і має величезне значення для решти світу — для Європи, безумовно, для США, але також і для всієї земної кулі”, — сказав Міллі. — США, європейські союзники та країни з усього світу забезпечили українцям навчання, надали боєприпаси, консультації, розвіддані тощо”.
Росія побудувала масштабні зміцнення вздовж лінії фронту і на шляху можливого просування українських військ: ешелонована оборона, включає протитанкові рови та “їжаки”, мінні поля, “зуби дракона”, ряди колючого дроту і розташовані зигзагами окопи (щоб можна було вести вогонь по наступаючим під декількома кутами). “У чому російські війська дійсно хороші, так це в будівництві польових інженерних споруд”, – визнає Біллі Фебіан, колишній стратег Пентагону і офіцер сухопутних сил США (цитата The Wall Street Journal).
Але такі укріплення допоможуть відбити атаку тільки тоді, якщо їх здатні утримувати ефективні, добре підготовлені частини, які швидко реагують на зміну бойової ситуації, кажуть військові фахівці. Російські підрозділи зараз здебільшого укомплектовані погано підготовленими та забезпеченими резервістами, щоправда, їх багато, на це і сподівається командування, зазначає Скотт Бостон, старший військовий аналітик Rand Corporation.
Ці підрозділи ще необхідно постачати боєприпасами, і українські обстріли російських складів і шляхів постачання якраз покликані позбавити противника переваги, яку йому дає перевага в живій силі і техніці, сказав WSJ генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, колишній командувач американськими силами в Європі.
ВСУ не потрібно проривати російську оборону по всьому фронту, швидше за все вони сконцентрують зусилля у кількох місцях, вважає Ходжес: “Їм потрібно зробити глибокий прорив у двох-трьох областях, щоб ізолювати Крим. Гадаю, вони зберуть вищу силу в певному місці”.
Наше агентство продовжує стежити за розвитком ситуації на фронті і у світі 24/7.
З повагою,
Ростислав Демчук і колеги

peredplata