У Чернівцях звернулися до Зеленського через керівництво батальйону ТрО. Командир бригади каже, що це “обливання брудом”

Facebook: 107 окрема бригада Сил територіальної оборони Буковини

Чернівецька районна рада звернулася до президента та Міноборони щодо командира 92 батальйону 107 бригади ТрО підполковника Олександра Марича. У своєму зверненні депутати вказують, що, на їхню думку, командир упереджено ставиться до підлеглих й перевищує повноваження. Також ігнорує розгляд рапортів щодо медичних обстежень та відпусток.

Командир 107 бригади ТрО області Андрій Цісак каже, що військові раніше не скаржилися йому на діяльність командира Марича й вважає це “обливання брудом”. Наразі Цісак їде на схід, де цей підрозділ виконує бойові завдання. Там вже відбуваються комісії вищих штабів. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про звернення депутатів та позицію командування ТрО.

Яким було звернення депутатів

22 червня на сесії Чернівецької райради 31 депутат проголосував “за” звернення до Зеленського та Міноборони. У зверненні вказали, що командир нібито перебуває у позастатутних відносинах й більшість часу проводив поза місцями дислокації бойових підрозділів батальйону.

“Системні порушення командиром батальйону законодавства, Статуту призводять до руйнації батальйону зсередини. Керівництво батальйону ігнорувало проблему ремонту авто. Вимагало списати 760 кг розчинної кави, яку батальйон фактично не отримував, а також здійснити інші маніпуляції та службове підроблення документів продовольчої служби батальйону”, — йдеться у зверненні.

Також у зверненні депутати вказали, що, на їх думку, було фальшування записів у військово-облікових документах, зміна наказів, бо реєстрація проводилась. Крім цього, депутати звинувачують командира у несвоєчасному наданні спеціалізованої медичної допомоги важкохворим.

Яка позиція командування ТрО області

Суспільне Чернівці телефонувало на особистий номер підполковника Марича, аби отримати його коментар про звернення депутатів райради. Він не підіймає слухавку.

У коментарі Суспільному командир бригади ТрО області Андрій Цісак сказав, що, на його думку, депутати “обливають брудом” командира, який з 2014 року воює та має державні нагороди.

“Фактів взагалі немає. Говорити можна що завгодно і ніхто за це не відповідає. Зараз це вже розносять російські канали. Це в умовах війни, як кажуть, зіграли на руку агресора”, — каже Цісак.

За словами Цісака, комісії проводять перевірку.

Водночас розслідування факту ймовірного перевищення влади чи службових повноважень підполковником ТрО розпочала спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного Регіону, йдеться на їхньому сайті.

Що відомо про 92 батальйон ТрО Чернівецької області

peredplata