Новим генеральним директором «Укроборонпрому» призначено Германа Сметаніна

Про це у середу, 28 червня, повідомляє Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості.

“Герман Сметанін має 9-річний досвід роботи у сфері оборонно-промислового комплексу. Головним фокусом його роботи стане кратне збільшення виробництва зброї та військової техніки”, – йдеться в повідомленні.

За словами Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олександра Камишіна, зміна керівництва найбільшого державного підприємства у галузі ОПК є одним із перших суттєвих кроків до реформування концерну.

“Перед новопризначеним гендиректором стоять три основні задачі:

  1. наростити потужність виробництва української зброї та боєприпасів,
  2. побудувати ефективну антикорупційну інфраструктуру,
  3. по-справжньому реформувати «Укроборонпром».

Це важливі кроки для втілення «залізних змін» у сфері вітчизняного оборонного виробництва. Разом нам вдасться посилити ОПК, суттєво наростити обсяги та темпи виробництва і, як результат, зробити його локомотивом відновлення економіки країни”, – коментує міністр.

Акціонерне товариство “Українська оборонна промисловість” на чолі зі Сметаніним приймає на баланс та у штат усе, що мав ДК “Укроборонпром”, додали у відомстві.

Відомо, 31-річний Сметанін після університету працював інженером-конструктором у конструкторському бюро Морозова в Харкові. Також працював на Львівському бронетанковому заводі та директором із виробництва на завод імені Малишева. У 28 років очолив Харківський бронетанковий завод, потім став генеральним директором заводу імені Малишева, що спеціалізується на випуску та модернізації важкої і легкої бронетехніки.

Що стосується колишнього гендиректора “Укроборонпрому” Юрія Гусєва, то він, за даними ЗМІ, провалив ракетну програму. Гусєв обіцяв, що вже в травні 2023 року українські ракети “Сапсан” (експортна назва – “Грім-2”) будуть масово нищити російську військову інфраструктуру в глибині території РФ. 

“Є ще “дрон на 1000 кілометрів”, але його ніхто не може знайти, де він і хто його випускає. А президент запитує: “Де ракети? Де дрони?” – висловився співрозмовник видання з оточення Зеленського.

Також вказується, що Гусєв попросив президента перевести його на дипломатичну роботу в одну із країн Європи, з якими Україна має якраз тісні оборонні контакти, але поки що не отримав ствердної відповіді.

peredplata