«Варто готуватися до складної зими»: експерт із Чернівців дав поради українцям

Варто готуватися до складної зими, зауважує політолог, кандидат історичних наук із Чернівців Ігор Буркут.

Про це йдеться у публікації “МБ” від 27 липня, пише molbuk.ua

 

“Готуватися завжди треба до найгіршого. Варто бути готовим до важкої зими, до відключень світла, тепла. Якщо цього не станеться, радітимемо – і це буде для нас подарунком долі, – каже Ігор Буркут. – Не варто себе тішити казками про те, що все швидко скінчиться. Може, й завершитися, а може й затягнутися надовго. Тут працюють стільки різноманітних факторів, що передбачити їх фактично неможливо. Тому треба готуватися до складних днів і не втрачати віру в перемогу. Ми переможемо в будь-якому випадку, витуримо ворога зі своєї землі. Це непросто, жертв багато уже є і буде… Гинуть найкращі… Але за нас воювати ніхто не буде. І ми маємо виграти цю війну, адже йдеться про фізичне існування української нації, держави”.

“У нас були сподівання, що не відповідають реаліям”

Ігор Буркут радить читати повідомлення Генштабу ЗСУ.

“Час від часу генерал Залужний дає інтерв’ю іноземним ЗМІ. Це є той матеріал, який треба читати уважно і який викликає певну довіру. Тому що висловлювання різних експертів, у тому числі таких, як я, не базуються на повному знанні ситуації. Єдиний, хто її знає, – це ті, хто командує армією і хто там воює.

А що говорить Залужний? Він каже про те, що контрнаступ триває. Повільно, але триває. Не варто сподіватися, що все дуже швидко піде, тому що противник добре підготувався. Ми ж не володіємо достатньою кількістю засобів для розмінування. Наші союзники ніяк не поставлять сучасну авіацію. Якби ми мали літаки F-16, ними можна було б з повітря розмінувати чималі території.

Також союзники не дали нам ракет великої дальності, які необхідні для знищення ворожих ракетних установок, аеродромів, звідки вилітають їхні літаки бомбардувати наші міста. А без цього нам доводиться дуже важко.

У нас певний час були дуже великі сподівання, які не відповідали реаліям. Це все фантазії, не підкріплені жодними фактами. Противник не вичерпав свої резерви. У росіян 12 тисяч танків стоять на збереженні! Вони їх витягають, ремонтують, заправляють, фарбують і відправляють на фронт. Усе це стріляє і вбиває. А ще у них величезні запаси людської сили.

Російських генералів малювали занадто дурними. Там дурнів вистачає, та й у нас їх є достатньо. Але ворог уміє вчитися. От, наприклад, у нас була перевага у дронах, але росіяни надолужили й навіть уже нас обігнали”, – каже науковець.

“Росіяни роблять усе, щоби нас залякати”

На тлі всього цього з’являється зневіра. Не дивно, адже на неї працює величезний пропагандистський апарат путінської імперії, провадить І. Буркут.

“Вони роблять все для того, щоби нас залякати, сказати, що немає контрнаступу. Та ЗСУ просуваються на різних ділянках фронту. Уже звільнено більше територій, ніж росіяни захопили після свого наступу. Плюс у тому, що наші генерали на чолі з Валерієм Залужним не обіцяють, а говорять про те, що вже точно зроблено. Інша річ, що прості люди сподівалися швидкої перемоги, але це складний процес, який триває”, – каже політолог.

peredplata