Бої за Чернівці

Даремно місто і його мешканці чекали на мир у Чернівцях. Цілих 9 місяців не було на посаді мера Олексія Каспрука (за цей час уже можна й дитя виносити та народити). Тепер він вважає, що за його відсутності Продан і К° понаприймали різних рішень стільки і таких, що не тільки мер не розбере їх, цілі загони прокурорів, поліцейських, НАБУшників та інших спеціалістів контролюючих та караючих структур.

Чи не найбільше претензій зараз Каспрук має до Володимира Бешлея, якого в. о. мера Василь Продан призначив директором департаменту ЖКГ. Той погано справляється зі своїми обов’язками. Про це мер міг би й не казати. Бо щодня ходимо і їздимо по вулицях Чернівців. На кожній ямці згадуємо злим і не тихим словом Бешлея. Він не тільки не впорався з ремонтом доріг, а доводить уже їх до самого краю, за яким стоїть велика прірва і незворотній процес.

Таки Бешлей донищив дороги у Чернівцях. Не вірите?!. Проїдьтесь автомобілем по вулиці Сторожинецькій від перехрестя Романа Шухевича до виїзду з Чернівців. Там уже неможливо обминути ями. Вони скрізь і всюди. Окремі досягають до півметра глибини.

Якщо вам цього прикладу замало, то проїдьтеся вулицею Гулака- Артемовського, Буковинською, Кармелюка, Хотинською. Та їдьте по всіх вулицях Чернівців – і там ви знайдете ями, баюри, вибоїни, яруги. Ніби й війни у нас не було уже більше 70 років, а дороги як після артпідготовки перед наступом піхоти.

Навіть не це так вражає, як те, що Бешлей і його команда мало розуміються у тому, що роблять. Вони якимось чином виділили кошти ремонт проспекту Незалежності, який не доробили і залишили так, як є. Також частину дороги робили і недоробили на вул. Героїв Майдану. Трохи полатали Канівську, трохи – Білоруську. І все… Десь зникла техніка, кошти та ентузіазм.

Можливо, Бешлей би вже й втік після такої шкоди, яку Чернівцям наробив. Але тепер йому цього не дозволяє Каспрук. Мовляв, хто відповідати за це все буде?! І таким чином веде Бешлея до «цугундера». А, може, він сам себе туди довів?..

Адже багато хто добре пам’ятає, як цей молодий і цинічно пихатий депутат писав донос прокуророві на студентів, котрі вийшли на Майдани проти Януковича і партії регіонів.

Не забули чернівчани й квартиру, яку Бешлей одержав незрозумілим чином, де була прописана бабуся та інша рідня. Потім квартира зникла (продав, напевне). А тепер міська рада її відсудила. І, швидше за все, доведеться йому повернути кошти за неї у міську казну.

А ще пам’ятають люди, як Бешлей уникав мобілізації, завдяки прописці десь біля столиці чи у самому Києві.

Досі дивуються мешканці міста великим статкам цього малого і молодого депутата, котрий ще до минулого року ніде не працював, а катався на шикарних і дорогих авто, вечеряв у дорогих ресторанах, жив на широку ногу. Де гроші брав?

Каспрук каже, що й за це його спитає прокурор.

Раніше Бешлей у міськраді керував земельною комісією. Тепер спливають десятки незрозумілих рішень, пов’язаних з землею.

Зокрема, йдеться про виділення 0,73 га землі одній київській фірмі на розі проспекту Незалежності та вул. Сторожинецької.

  • Це було у 2006 році, – каже Олексій Каспрук. – Підписаний договір, згідно з яким фірма мала збудувати житло і 10% віддати містові. Також згідно договору ця фірма повинна була провести реконструкцію будинку на вулиці Гагаріна. Фірма не виконала своїх обов’язків. І у 2011 році, напередодні усунення з посади Миколи Федорука було підготовлено проект рішення про припинення права оренди цієї ділянки. Щоправда, цю компанію згадують у фактах, де в Києві люди залишилися без квартир після її діяльності.

У 2015 році міська рада вирішила цю ділянку розділити на три рівноцінних і підготувати їх для продажу на аукціоні. Потім депутати усунули з посади Каспрука. І тоді з’являється прохання від тієї ж київської фірми, аби міська рада поновила їй договір оренди за цих же 0,73 га землі до 2022 року. І знову їй передають цю землю. А коштує вона не менше 25 млн. грн..

Дуже щедрий подарунок тоді, коли міська казна напівпорожня. Хоча Каспрук впевнений, що це кримінальна оборудка, за яку варто буде запитати у правоохоронців і відкрити кримінальне провадження  щодо розбазарювання міських земель.

  • Я незадоволений тим, як ведуться роботи у місті, – продовжує повернутий судом мер Каспрук. – Велика проблема є з фінансами. Міський бюджет порожній. Не вистачає навіть грошей на завершення об’єктів, які є запланованими і здавальними: кінотеатр ім. І Миколайчука, садочок на вул. Вірменській, вулиця Переяславська.

Продан заявляє, що на момент повернення було 124 млн. грн.. Але підписаних угод уже є набагато більше цієї суми. Ще треба не менше 5 млн. грн. на кінотеатр, 1,5 млн. грн. на садочок. А на вулицю Переяславську з 3 млн. грн., є тільки 700 000. Яким чином вони хотіли її завершити у цьому році – невідомо.

Про те, аби довести до ладу архітектурно привабливі  будинки на вулиці О. Кобилянської, цього разу вже не йде мова. Вони будуть ще довго облуплюватись і валитись (поки ми не позбудемось цих депутатів і разом з ними – цього мера).

Ще є проблема з приміщенням Національного банку на Центральній площі. На нього претендувало чимало організацій. Але Микола Федорук висловив думку, що варто було б там залишити також банк – Ощадний.

Для Каспрука думка Федорука – це дороговказ. Тому він її безальтернативно підтримує. А ще злі (і не дуже злі) язики подейкують, що приміщення хочуть віддати під банк, який очолює однопартієць Федорука – Каспрука –

Бурбака  Андрій Пишний.

І не тільки про це шепочуться у Чернівцях. Ще кажуть, що Каспрук не хоче і не може бути мером. Тому він чекає на вибори до верховної ради. Якщо ніхто не візьме його у список, то піде він по місту на мажоритарку. Тоді на заслужений відпочинок може йти Федорук. В особі Каспрука він підготував собі заміну і в кабінет міського голови, і під купол Верховної Ради України. Замість Каспрука на мера «Народний фронт» готує Андрія Романчишина. Він зможе протистояти Продану і його команді. Бо має міцний стержень, позицію, силу і дух.

Також Каспрук подає апеляцію на рішення суду  на його користь. Що є дивним.

А Продан уже подав апеляцію на рішення цього ж суду. У зв’язку  з цим, шепочуть шептуни, що мер до результату розгляду апеляції – нелегітимний. І рішення його недійсні.

А ще на прес-конференції журналісти питали Каспрука, чому він намірився взяти подвійну  компенсацію за вимушений прогул. З’ясовується, що йому платили ще й у центрі зайнятості допомогу по безробіттю. Каспрук відповів, що він не намірюється брати подвійні гроші. І буде добре рахувати, аби не обманювати державу, місто і громаду.

Сьогодні місто Чернівці стоїть на межі фінансової, господарської, кадрової, економічної прірви. Депутати разом із міським головою доводять його до ручки. Дороги вони перетворили у напрямки, будинки – у руїни. Місто завалене сміттям і брудом. Воно вже давно – не «маленький Париж». Казна порожня. Ще й почався процес блокування сесій, роботи міської ради, голови і депутатів.

Мер Каспрук замість того, аби взятися до діла і боротися з занепадом міста, воює з Проданом і депутатами. А ті воюють із ним. Всі затягнули один одного до судів і криміналу.

Почався великий хаос. Тому постає необхідність у всеміській дефеністрації* (перед викиданням з вікон треба під мерію привезти купу гною – П. К.). Після неї треба вводити пряме президентське правління і надзвичайний стан. Аж після цього оголосити вибори всіх. З забороною балотуватися на вибори до міської ради депутатам цього скликання та міському голові.

Інакше вони до решти зруйнують місто Чернівці.

* Дефеністрація – через вікно (лат.). У Чехії таким чином викидали чиновників магістрату. Було 2 дефеністрації – у 1419 та у 1618 рр. Тоді кількох чиновників викинули з вікна. Але вони не загинули. Бо вони впали на купу гною.

Петро КОБЕВКО.

 

 

 

 

peredplata