Звинувативши співмешканку у крадіжці, буковинець сам опинився на лаві підсудних

Працівники Кельменецького відділу поліції викрили жителя району, який неправдиво повідомив про тяжкий злочин і своїми показами вводив слідство в оману. За такі дії чоловікові загрожує до 5 років позбавлення волі.

Наприкінці червня поточного року до Кельменецького відділу поліції надійшла заява від 44-річного жителя села Бурдюг. Чоловік повідомив, що 26-річна співмешканка викрала у нього особисті документи і гроші в національній та іноземній валюті у загальній сумі приблизно 105 тисяч гривень.

На підставі звернення слідчі розпочали кримінальне провадження з кваліфікуючими ознаками статті 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України. Під час досудового розслідування потерпілий надавав поліцейським покази, що підтверджували викладені в заяві дані. Однак, зібравши доказову базу, поліцейські встановили, що вказані заявником факти не відповідають дійсності.

На початку липня чоловік повторно звернувся до поліції. Цього разу – із заявою про припинення розгляду провадження за фактом крадіжки. Заявник пояснив, що перебував у стані алкогольного сп’яніння і неправдиво повідомив правоохоронців про майновий злочин, щоб створити неприємності для своєї співмешканки.

Відносно порушника слідчі Кельменецького відділу поліції розпочали два кримінальні провадження: за частиною 2 статті 383 (Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину) та частиною 2 статті 384 (Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу) Кримінального кодексу України.

Чоловіку оголошено про підозри у скоєнні вказаних злочинів. Матеріали кримінальних проваджень поліцейські скерували до суду, який визначить міру покарання.

Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.

peredplata