Bихід країн з карантину не спинить падіння цін на нафту.

Наш власний кореспондент у Брюсселі Ростислав Демчук передає:

-Хоча низка країн світу почала обговорення поступового скасування карантинних обмежень, однак про відновлення попиту на нафту у цьому контексті зараз не може буби мови. У травні в цілому по світу будуть закриті близько 25% потужностей нафтоперереробних заводів, вважає експерт консалтингової компанії Facts Global Energy Стів Сойєр.

“Від такого удару нікому ухилитися не вдасться”, – додає він.

Агонія нафтового ринку стрімкого наближається до фіналу. Всі можливі ємності для зберігання нафти будуть заповнені на початку або в середині травня, говорить керівництво трейдингової компанії Gunvor.

Загальний обсяг запасів нафти, яка не знайшла кінцевого споживача, тобто нафтопереробних заводів, досяг 3,2 мільярда барелів. За оцінкою, Clarksons Platou Securities, обсяг сировини, що знаходиться в танкерах, перетворених на плавучі сховища, досяг безпрецедентних 250 млн барелів і росте зі швидкістю 90 млн барелів на тиждень.

На середину минулого тижня кожен десятий супертанкер класу VLCC, здатний нести до 2 млн барелів на борту, знаходився в безцільному плаванні в нікуди, відзначає The Wall Street Journal.

Bеличезні затори з танкерів зараз біля західного узбережжя США. На якорі стоять 27 танкерів, в тому числі ті, які прибули з близькосхідних країн ОПЕК. “Факт полягає в тому, що які б обсяги нафти ви зараз не качали, у покупців немає місця для зберігання”, – заявив часопису WSJ високопоставлений менеджер нафтодобувної компанії Saudi Aramco.

Таким чином російські нафтотрейдери щонайменше до осені, а можливо й до зими повністю витіснені з нафтового ринку світу.

З нетерпінням чекаю на колапс російської економіки і розвал Російської Федерації.

Світлина від Rostyslav Demchuk.