Іван Гешко: «Без довіри людей, не можна жити»

Скоро вибори до місцевих рад. Цього року вони будуть проходити у нових умовах. Реформа місцевого  самоврядування внесла свої корективи. Створені об’єднані територіальні громади, укрупнилися райони. Зокрема на Буковині з 11 районів зараз стало тільки 3. Наскільки правильні ці кроки, покаже ЧАС і вибори 25 жовтня 2020 року.

Оновлені місцеві ради вимагатимуть нових голів, нових депутатів, нових спеціалістів, ґаздів.

Громадам потрібні не тільки патріоти, а й знаючі народні господарі, котрі можуть навести лад у  населених пунктах та серед людей.

Зараз буде запит на тих, кого знають люди, хто користується авторитетом, хто справами, а не словами довів, що може і вміє послужити громаді. А коли десь є ті, хто прославив свій край на весь світ, то до них особлива увага і відповідна повага. І не має значення чи це поет, чи хлібороб, чи артист, чи спортсмен, чи вчений, чи добрий ґазда. Аби добитися успіхів, визнання,  потрібна велика щоденна праця. І ті люди творили себе у праці щодня. Вони зуміли досягти висот у своїй професії. Тож можуть добре й громаді послужити.

Одним із таких видатних людей на Кіцманщині є чемпіон світу, олімпієць Іван Гешко. Він народився і виріс у селі біля Кіцманя. Тут зробив перші кроки і перші рекорди. Оббігав всі дороги та стежки. Тут готував тіло, душу і характер. Став сильним. Його поважає увесь спортивний світ. Недарма називають Іваном Грозним. Бо «грозний» він для колег-спортсменів, у яких вигравав світові та європейські медалі. Іван поки що єдиний у світі бігун, який на середніх дистанціях зумів виграти золото у пекінських спортсменів, котрі вважалися фаворитами бігових доріжок.

Саме після цього рекорду Івана Гешка з великою повагою назвали «Грозним».

За довгу спортивну кар’єру Іван Гешко побував чи не у всіх країнах світу. Він бачив, як живуть люди, як вони шанують свою Батьківщину, як трудяться. На жаль, бачив важку працю українських земляків. Це найбільше його вражало.

Чому вони мають так важко працювати на чужині? Чому нема роботи вдома? Часто задумувався над цими питаннями Іван Гешко.

 • Багато залежить від тих керівників, котрі є на місцях, – в інтерв’ю газеті «Час» сказав Іван. – Там, де є добрий ґазда, патріот, то й люди навколо мають роботу і не їздять по закордонах заробляти долари і євро. Треба так зробити, аби вдома можна було заробляти не менше, ніж, наприклад, у Польщі, в Італії.
 • А ти знаєш, як це зробити?
 • Я то знаю. Але не від одного мене це залежить. Потрібна повне перезавантаження влади на місцях. Треба, аби люди вибирали тих, хто щось зробив у своєму житті, хто знає, як діють механізми місцевої влади.
 • Ти вже був кілька разів депутатом у Чернівецькій міській та обласній радах…
 • Мене там вибирали. Я навчився діяти, як народний обранець…
 • А у себе, на малій батьківщині, не хотів би стати до керівництва, наприклад, Кіцманською ОТГ.
 • Думка цікава тим, що тут тебе кожен знає. Ти змушений будеш жити і працювати так, аби не було соромно перед земляками, перед ріднею. Бо то ти робиш для своїх, рідних людей. Ти за них відповідаєш, ти їм допомагаєш. А вони тобі будуть вірити і довіряти.
 • То що, підеш на голову ОТГ?
 • Не знаю. Але подумаю. Якщо виникне це питання, то буду радитися зі своїми земляками. Подивимося, чи є у них до мене довіра. Бо без неї нікуди не можна йти. Можливо, я прийму таке рішення. Буду людей питати.
 • Ти знаєш, що болить земляків, які проблеми у місті і селах?
 • До мене, як обласного депутата, часто звертаються люди. Чим можу, тим їм допомагаю. Але не все від мене залежить. Прикро, що у селах ще розбиті дороги, на вулицях нема вуличних ліхтарів. А це можуть і повинні зробити місцеві депутати, голова ОТГ. Коли вони візьмуться до роботи, то й відразу з’являться нові робочі місця з високими зарплатами. І тут для когось вирішиться проблема роботи, аби не їхати на заробітки за кордон. Він і тут заробить, і сім’ю збереже.

Що шукає молодь за  кордоном? Те, чого не може тут знайти – перспективи для майбутнього собі і своїм дітям. Треба створювати умови для того, аби молоді люди не полишали рідних домівок, сімей. Аби могли відкривати бізнес, започатковувати власну справу. Не можна відкидати освіту, заняття спортом, культурний відпочинок.

Саме цим повинні будуть зайнятися майбутні депутати і голова ОТГ.

 • То ти кандидатуватимеш на виборах на голову Кіцманської ОТГ?
 • До нашої ОТГ не тільки Кіцмань належить, а й довколишні села: Шипинці, Ошихліби, Іванківці, Гаврилівці, Давидівці, Кліводин, Суховерхів, Валява, Лашківка і Витилівка. Там живуть мої земляки. І мені треба з ними у першу чергу порадитися. Ще є час подумати і вирішити.
 • Бажаємо успіху!

Редакція газети «Час», як і земляки Івана Гешка, пишаються його досягненнями у світовому спорті. А якщо він таки вирішить балотуватися на голову Кіцманської ОТГ, то будемо бажати йому перемоги.

Іван вміє перемагати!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Новини Партнерів