Слуга народу знову лідер

Динаміка електоральних настроїв та очікування від місцевих виборів

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 10000 респондентів . Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,0%. 

Терміни проведення: 29серпня – 3 вересня 2020 р.

  • За результатами опитування Соціологічної групи Рейтинг проведеного 29 серпня – 3 вересня 2020 року методом CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера), Президент В.Зеленський очолює рейтинг довіри серед ключових національних політиків. 44% опитаних довіряють Главі держави, 51% – не довіряють. Ю.Бойку довіряють 24%, не довіряють – 58%, Ю.Тимошенко довіряють 22%, не довіряють – 74%, П.Порошенку довіряють 22%, не довіряють – 75%. 

  • Рівень довіри до Президента В.Зеленського (44%) вищий, аніж за аналогічний період каденції мали президенти П.Порошенко (25%) та В.Янукович (26%).

  • 56% вважають, що ситуація на регіональному рівні після місцевих виборів не зміниться. 27% очікують покращення, лише 8% – погіршення. 

  • 59% зазначили, що обов’язково братимуть участь у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. 19% зазначили, що шанси на їхню участь складають «50 на 50», 7% – висловилися, що можливо прийдуть на дільниці, 14% оцінили свою участь у місцевих виборах як малоймовірну. Відносно вищий рівень передвиборчої мобілізації спостерігається серед найстарших. 

  • У парламентському рейтингу лідером є партія «Слуга народу», яку готову підтримати 25,7% серед готових голосувати і визначився з вибором. За партію «Опозиційна платформа – За життя» готові проголосувати 16,7%, партію «Європейська солідарність» – 15,6%, партію «Батьківщину» – 9,4%. 6% опитаних підтримали б Радикальну партію,  4,3% – партію «Голос», 4,0% – партію «Сила і честь», 3,5% – партію Шарія. Рейтинг інших політичних сил – нижче 3%. Тих, хто не визначився, – близько14%.