Рецепт “Коктейля Молотова

Кокте́йль Мо́лотова, інша назва Кокте́йль для Мо́лотова — це загальна назва найпростіших саморобних вибухових пристроїв на основі легкозаймистої суміші (бензину, розчинника, спирту тощо). Оскільки таку бомбу легко виготовити, її часто використовують під час партизанських та вуличних війн, акцій громадянської непокори.

Коктейль Молотова діє як запалювальний пристрій — він не є вибуховою речовиною (сам «коктейль»), чи вибуховим пристроєм («снаряд»).

Перед застосуванням пляшки корок, зазвичай з вкладеною ганчіркою, змочують горючою речовиною, підпалюють і пляшку кидають в ціль. При попаданні в ціль скляна пляшка розбивається, горюча суміш розливається поверхнею і запалюється від палаючого корка. «Коктейлі Молотова» застосовують головним чином проти автомобілів та бронетехніки. При киданні основною метою є потрапляння палаючої рідини в моторне відділення. Використання пов’язане з ризиком для життя через необхідність підібратися до цілі на відстань кидка. В цілому ефективність пляшкових атак проти бронетехніки невелика — для ураження двигуна необхідно влучити у вентиляційні решітки позаду від башти, а для цього потрібно перебувати збоку або ззаду від танка, що зазвичай можливо тільки в умовах міської герильї, або кинувши пляшку з окопу, який в цей момент перетинає танк. 

Один з найбільш доступних способів зупинити російський танк чи БМП – скористатися «коктейлем Молотова». Цей вибуховий пристрій можна самому зробити вдома. ZAXID.NET публікує найпростіші рецепти, які сьогодні має знати кожен.

Що потрібно?

 

Скляна пляшка об’ємом 0,5 або 0,7 літра. Краще використовувати пляшки з тонкими стінками, такі легше розбиваються (це необхідно, аби коктейль спрацював). Добре підходять пляшки від горілки радянського типу, гірше – пляшки від вина чи пива. Ще для виготовлення коктейлю треба бензин та груба смужка ганчірки довжиною від 20 до 35 см (тканина має бути не синтетична).

Щоб коктейль був більш дієвим і горів довше, туди можна додати ацетон, пінопласт або моторне мастило.

Рецепт коктейлю

Найпростіший спосіб приготувати «коктейль Молотова» – це наповнити скляну пляшку бензином на третину (можна і наполовину, але у жодному разі не повністю). Ганчірку треба запхати у пляшку так, щоб половина залишилася назовні – це буде гніт, який треба просочити бензином.

Далі треба зробити затичку з іншої ганчірки (можна взяти жіночий тампон) і міцно заткнути нею шийку пляшки, щоб бензин не випарився і не розлився. Можна зафіксувати це все скотчем.

Ось і все, найпростіша версія «коктейлю Молотова» готова – точніше «коктейлю для Молотова», як називали це фіни, які і придумали цей рецепт під час радянсько-фінської війни.

Пам’ятайте про техніку безпеки з легкозаймистими матеріалами. Випари бензину та ацетону небезпечні для здоров’я, тому робити «коктейлі» бажано на відкритому повітрі

Складніший спосіб – зробити так званий напалм. Такий коктейль довше горить, бо запалювальна суміш прилипає до об’єкту, в який влучила пляшка.

Термін придатності «коктейля Молотова» до 24 годин, з кожною годиною якість коктейлю зменшується.

Ефективні способи ураження танків

Тримаючи пляшку, обережно підпалити гніт (тканину, яка назовні пляшки) і підпалити. Кидати коктейль потрібно, коли танк на достатній відстані, аби точно потрапити в ціль. Щоб осліпити російський танк, треба вразити «коктейлем Молотова» його оптичні прилади та оглядову щілину. Для ураження двигуна необхідно потрапити у вентиляційні решітки позаду від башти танку. Для цього кидати коктейль потрібно збоку або позаду танка.

Схема ефективного ураження танка (клікніть для збільшення зображення)

До слова, гусениці танка будуть можна вивести з ладу, якщо у них запхати важкий металевий предмет наприклад рейку чи обрізок труби.

Техніка безпеки

Запам’ятайте! Коли робите коктейль, поблизу не повинно бути відкритого вогню, у тому числі цигарок. Випари бензину й ацетону небезпечні для здоров’я, тому робити «коктейль Молотова» бажано на відкритому повітрі.

https://zaxid.net/statti_tag50974/

peredplata