Нова президентка Угорщини засудила агресію Путіна і розповіла, на які жертви Будапешт готовий заради миру

«Як члени ЄС та НАТО, ми виконуємо свої зобов’язання, і коли ми маємо право сказати «ні» рішенню і того вимагають інтереси Угорщини, ми дійсно кажемо «ні» – сказала Каталін Новак під час церемонії інавгурації

Нова президентка Угорщини Каталін Новак під час церемонії інавгурації заявила, що війна Росії проти України ведеться і проти угорців, засудила російську агресію і розповіла, на які жертви Угорщина готова йти заради миру.

«Ця війна не наша війна, але ця війна ведеться і проти нас, миролюбних угорців. Ми прагнемо безпеки, взаємоповаги та процвітання. Ми вимагаємо, щоб воєнні злочини були розслідувані та покарані! Ми не нейтральні. Ми підтримуємо невинних жертв і правду. Як члени Європейського союзу та НАТО, ми виконуємо свої зобов’язання, і коли ми маємо право сказати «ні» рішенню і того вимагають інтереси Угорщини, ми дійсно кажемо «ні», – сказала вона.

Каталін Новак засудила агресію Путіна і заявила про готовність Угорщини бути посередником у переговорах.

За її словами, Будапешт підтримує вступ України до спільноти європейських країн.

«Ми готові йти на жертви заради миру і не заважаємо нашим союзникам приносити жертви. Але ми не погодимося на рішення, які вимагають від угорського народу більшої жертви, ніж біль, якого такі рішення завдають російському агресору», – заявила президентка Угорщини.

Вона також додала, що Будапешт «наполягав на повазі прав угорців в Україні досі, наполягатиме на цих правах зараз, і будемо наполягати на цих правах навіть після війни».

https://www.radiosvoboda.org/a/news-nova-prezydent-uhorshchyny-pro-viynu/31850751.html

 

peredplata