У Чернівцях помер відомий тренер з мотокросу Михайло Ротар: він організовував чемпіонати світу та Європи

 
У Чернівцях помер заслужений тренер України, багаторазовий призер чемпіонатів України Михайло Еммануїлович Ротар.

Про це повідомив Анатолій Дорочевський.

Все своє свідоме життя Михайло Ротар віддав улюбленій справі – розвитку мотокросу на Україні та популяризації Чернівців і Буковини на міжнародній спортивній арені.

“Ветерани СТК “Буковина” заводу “Гравітон” та Ассоціації “Техноспорт” називали Михайла Ротаря лідером нової епохи розвитку мотокросу України, що розпочалась на початку 80-х років минулого століття. Саме його креативна ініціатива та шалена наполегливість сприяли стрімкій інтеграціїї мотокросменів і любителів технічних видів спорту в сферу діяльності Міжнародної Мотоциклетної Федерації (FIM), що вперше відкрило шлях до організації в Чернівцях міжнародних змагань Європейського та Світового рівнів”, – написав Анатолій Дорочевський.

Михайло Еммануїлович Ротар народився 9 квітня 1956 року. З дитинства Михайло Ротар освоював екстримальну техніку володіння мотоциклетом в Чернівецькому обласному клубі ДТСААФ.
З колективом СТК “Буковина” заводу “Гравітон” він пройшов складний і цікавий шлях від тренера клубу до Головного тренера молодіжної збірної команди СРСР з мотокросу, віце-президента Федерації Мотоспорту України.

Під його керівництвом команда мотокросменів заводського спортивно-технічного клубу швидко почала вигравати першості міста і області, республіки, закріпившись вже в середині 80-х років в лідерах Чемпіонатів колишнього СРСР. Справжнім тріумфом для команди СТК “Буковина” стало здобуття високого звання чемпіонів СРСР серед професійних команд в 1990 і 1991 роках.

Він організував проведення першого в Незалежній Україні етапу Чемпіонату Світу з мотокросу на мотоциклах з калясками в 1992 році.

В 1996 р. з ініціативи Михайла Ротаря заснована Асоціація “Техноспорт”, створено Міжнародний спортивний центр “Суперкос”.
За тридцятирічний період в Чернівцях проведено біля 40 етапів Чемпіонатів Європи та Світу з мотокросу.

Найбільш визначною спортивною подією став Кубок Європейських націй “ЄВРО-2009”, в якому збірна команда України вперше виборола бронзові медалі серед 23 команд країн-учасниць.

МСЦ “Суперкрос” перетворився в центр популяризації спортивно-технічних видів спорту серед молоді.

Ім’я Михайла Еммануїловича Ротаря буде вписано в історію українського мотокросу.

peredplata