Розвідка США ще у січні попереджала Білий дім про загрозу пандемії коронавірусу

Розвідка США знала про можливість пандемії коронавірусу ще у січні і попереджала Білий дім про небезпеку поширення вірусу, можливу інтенсивність та масштаби, пише видання The Washington Post із посиланням на джерела, знайомі зі звітами розвідувальних установ США.

За повідомленнями, у звіті розвідувальних установ йдеться про природу та ризики глобального поширення вірусу, а також про те, що Китай применшував серйозність проблеми, а також про потенційну потребу у запровадженні урядових заходів для протидії поширенню вірусу. Президент Трамп, пишуть журналісти The Washington Post, не сприймав ці повідомлення серйозно.

Звіти американської розвідки за січень та лютий попереджали про ймовірну пандемію

 

The Washington Post

@washingtonpost

 

U.S. intelligence reports from January and February warned about a likely pandemic https://wapo.st/2WxtfiL 

U.S. intelligence reports from January and February warned about a likely pandemic

Officials reported that China appeared to be downplaying the outbreak and said swift action could be needed to contain the coronavirus.

washingtonpost.com

Про це говорять 1 277 осіб
 
 

ЦРУ та Служба Національної розвідки США відмовились коментувати цю інформацію виданню. Речник Білого дому Гоґан Ґідлі (Hogan Gidley) відповів на прохання журналістів прокоментувати повідомлення:

«Президент вжив історичних агресивних заходів, щоб захистити здоров’я, добробут та безпеку американського народу. Він це робив, коли ЗМІ та демократи вирішили зосередитись лише на дурній політиці неправдивого, неправомірного імпічменту».

Він назвав коронавірус «справжньою небезпекою для країни».

Водночас за даними CNN, Комітет Конгресу з питань розвідки у січні та лютому був повідомлений про небезпеку поширення коронавірусу, і про те, що влада Китаю применшує його наслідки.