ВООЗ рекомендує Білорусі готуватися до найгіршого сценарію Епідемія в Білорусі перейшла у більш небезпечну фазу

Всесвітня організація охорони здоров’я звернулася до влади Білорусі із закликом готуватися до несприятливого розвитку ситуації з епідемією коронавірусу. Група експертів ВООЗ провела у Мінську зустріч з журналістами – за результатами вивчення ситуації.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Радіо Свобода.

Епідемія у Білорусі перейшла у більш небезпечну фазу, заявив керівник групи Патрік О’коннор. Він наполегливо рекомендував білоруській владі підготувати до застосування плани надзвичайних дій і підготувати лікарні. Представники ВООЗ також рекомендували скасувати всі масові заходи, включаючи військовий парад 9 травня.

Міністерство оборони Білорусі раніше в суботу заявив, що “навіть не розглядає” можливість скасування або перенесення параду.
Міністр охорони здоров’я Білорусі після прес-конференції експертів ВООЗ і всупереч їхнім рекомендаціям, заявив, що в Білорусі не треба вводити широкі карантинні заходи. За словами Володимира Караника, “обмежувальні заходи не призведуть до ліквідації захворювання”.

З початку квітня в Білорусі, за офіційними даними, кількість хворих збільшилася більш ніж у 10 разів. Підтверджені діагнози у 2226 людини. Серед них кілька сот медиків. Понад 20 людей померли. Президент Лукашенко поки не коментував висновки, представлені в суботу в Мінську експертами Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Нагадаємо, з початку епідемії коронавірусу в Білорусі думки глави країни Олександра Лукашенка про хворобу поступово змінювалися. В кінці березня Лукашенко висловив свій скептицизм, який базувався лише на тому, що вірус не можна побачити. 7 квітня президент нібито і не заперечував існування інфекції, але заспокоював жителів країни, відзначаючи, що “катастрофи немає”. Також він розкритикував масову ізоляцію громадян як запобіжний проти поширення коронавірусу.

“Замикати людей в тухлих квартирах – це не метод, – заявив Лукашенко, додавши, що при респіраторних захворюваннях потрібно, навпаки, “виходити на вулицю, подихати свіжим повітрям і провітрювати приміщення”. В закритих квартирах, на думку глави Білорусії, люди знаходяться “в атмосфері вірусів і часто занадто пізно, вже у критичному стані, надходять на лікування”.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що Президент Білорусі Олександр Лукашенко пообіцяв на тиждень продовжити канікули школярам. Однак він додав, що сам категорично проти такого рішення, але орієнтується на батьків, що перебувають у коронапсихозі.

До речі, Білорусь залишається єдиною у Європі країною, де через коронавірус не заборонені масові заходи.

Новини Партнерів