Очистимо списки патріотичних партій від “вати”!

В країні розпочалися місцеві вибори, які в низці областей можуть суттєво вплинути на суспільно-політичну ситуацію в країні у цілому.

Адже результати виборів у низці регіонів можуть бути використані державою-агресором та її «п’ятою колоною» для нового етапу гібридної агресії. У зв’язку з цим дуже важливим є, хто буде обраним до місцевих рад, зокрема, від політичних партій, які протягом багатьох років позиціюють себе як патріотичні та проєвропейські.

Ми не маємо права допустити, щоб за квотою патріотичних сил у місцеві ради зайшли «перефарбовані» реваншисти.

25 вересня сплив термін подачі документів для реєстрації кандидатів у депутати місцевих Рад, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

Тому Рух Опору Капітуляції пропонує, за можливості, всім патріотично налаштованим громадянам , в першу чергу – своїм прихильникам, розпочати виявлення у списках проукраїнських партій:
– Колишніх депутатів будь-яких рівнів від «Партії регіонів», ОПЗЖ, партії «Опозиційний блок», Комуністичної партії України тощо;
– Високопоставлених функціонерів вищезгаданих сил (керівники місцевих осередків або центрального апаратів ПР, КПУ, ОП, ОПЗЖ і т.д.);
– Колишніх чиновників, що підпадають під дію закону «Про очищення влади», колишніх силовиків і суддів, причетних до переслідувань учасників Революції Гідності;
– Осіб, які були активістами або керівниками проросійських організацій («Український вибір», «Оплот» і т.д.);
– Осіб, які брали участь злочинних діях, спрямованих на зміну територіального устрою України: зокрема, участь в діяльності окупаційних адміністрацій Донбасу і Криму,участь у гібридних збройних формуваннях РФ (зокрема, у формуваннях так званих «ДНР» і «ЛНР») або сприяння окупації Криму і Донбасу в інший спосіб.
– Осіб, які активно протидіяли процесам декомунізації, надавали підтримку РПЦ та її філії в Україні, а також будь-яким чином сприяли русифікації українців.

Оскільки зараз на сайті ЦВК немає цієї інформації, об’єктом моніторингу мають стати партійні сайти та сторінки в соціальних мережах, ЗМІ та інші відкриті джерела. Інформацію про виявлені факти просимо надсилати на поштову скриньку rok.zahyst@pm.me для її перевірки.

В нас є час до 1 жовтня, щоб передати зібрану інформацію в партійні штаби і ті мали можливість відкликати кандидатів. Це можливо зробити до 5 жовтня.

В залежності від результатів перевірки та суспільної значущості ми будемо ухвалювати рішення про подальші дії:
* пропонувати партіям, кандидати яких підпадають про вищезазначені ознаки, відкликати цих кандидатів;
* у випадку, якщо це вже є неможливим (сплив термін, за яким відкликання є можливим) – пропонувати підтримку альтернативним кандидатам з списку цих партій або підтримувати кандидатів від інших державницьких партій;
* у випадку відмови партії зняти такого кандидата – надавати цій ситуації публічного розголосу.

Принагідно наголошуємо, що ми є ініціаторами Меморандуму єдності українських сил (https://bit.ly/ua_united). І в першу чергу керуємось викладеними там принципами.

Це означає, що ми не будемо робити жодних публічних дій, які можуть нашкодити українській справі. Тому якщо кандидати, які підпадають під ці ознаки, будуть виявлені, але термін відкликання сплив і ми матимемо підстави вважати це помилкою, яку партія-суб’єкт висунення усвідомила і готова виправити – ми не будемо підігрувати антиукраїнським силам і здійснювати контрагітацію. Також пропонуємо керуватися цим підходом всім державницьким силам, партіям і рухам.