Дітям з новорічного привітання Зеленського заплатили по 500 грн

Дітей, задіяних в масовці новорічного привітання президента Володимира Зеленського, набирали через кастингове агенство “Лот”. Оголошення про набір хлопчиків та дівчаток для зйомок було подано 25 грудня, в ньому було зазначено, що для «новорічної реклами» потрібні «дівчатка і хлопчики 5-8 років!», повідомляють ЗМІ.

Зйомки були заплановані на 27-28 грудня, одна або дві зміни. Для батьків, які цікавилися пропозицією, «Лот» уточнював, що буде «зніматися новорічне привітання президента Зеленського. Діткам потрібно буде відігравати емоції».

Відзначається, що зйомки тривали з 18.00 до 3 години ночі, за 9 годин роботи дітям заплатили по 500 гривень.

Відзначимо, згідно зі статтею 188, 189 і 192 КЗпП заборонено залучати неповнолітніх працівників до нічних робіт, якщо вечірня зміна хоча б частково припадає на час після 22.00. Тобто, протягом 4 годин з 22.00 до 3.00 відбувалася незаконна експлуатація дітей в особистих інтересах президента України.

Стаття 52 Конституції України визначає, що будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом. ООН і Міжнародна організація праці розглядають дитячу працю як експлуатацію. Стаття 32 Конвенції про права дитини гарантує «захист від економічної експлуатації та від виконання будь-якої роботи, яка може завдавати шкоди її здоров’ю». Стаття 150 Кримінального кодексу України передбачає санкцію від 5 до 10 років позбавлення волі за експлуатацію декількох дітей.

Про те, які питання про дітей і від дітей залишилися за кадром новорічного привітання Зеленського, розповіла експерт з прав дітей Людмила Волинець.

Відзначимо, Офіс президента не вперше експлуатує дітей. Так, на виборах 25 жовтня 2020 року в деяких містах “опитування” від президента проводили неповнолітні діти.

https://zn.ua/ukr/UKRAINE/ditjam-z-novorichnoho-privitannja-zelenskoho-zaplatili-po-500-hrn-zmi.html?fbclid=IwAR2zg0wj0fQAc-ZcnPo-55F3h4tr-kb_SvObilm0yd_aP1xpaxIVxxuB4vY