Вибори на Прикарпатті: за даними екзит-полів Вірастюк не потрапляє до Верховної Ради

Сьогодні відбулися вибори народних депутатів в Івано-Франківській та Донецькій областях

В опитуваннях виборців лідирують Олександр Шевченко та Руслан Кошулинський

За оприлюдненими даними екзит-полів, на проміжних виборах в окрузі №87 в Івано-Фанківській області найбільше голосів набрали кандидати Олександр Шевченко («За майбутнє») і Руслан Кошулинський (ВО «Свобода»). Причому за даними групи «Рейтинг» Шевченко випереджає суперника менш ніж на один відсоток.

У Олександра Шевченка, за даними опитування до 18:00, було 32,4% голосів, у Кошулинського – 31,6%. На третьому місці кандидат від «Слуги народу» Василь Вірастюк – у нього 29,4%.

Інші кандидати набрали три і менше відсотків голосів тих, хто прийшли на виборчі дільниці у неділю 28 березня.

Під час екзит-полу опитали 3892 людини на 50 виборчих дільницях округу. Похибка – 1,8%.

Нагадаємо, що у неділю, 28 березня, в Донецькій та Івано-Франківській областях обирали двох народних депутатів серед 32 кандидатів. Проміжні вибори проводяться у зв’язку з тим, що народний депутат Зиновій Андрійович став міським головою Надвірної, а Руслан Требушкін – Покровська.

Зранку в неділю спостерігачі громадського руху «Чесно» повідомили про незначну явку виборців на проміжних виборах народних депутатів у двох виборчих округах. Загалом вона не перевищувала 8%.

Також на довиборах до Верховної ради України, які сьогодні відбуваються у двох областях, було зафіксовано порушення, пов’язані з організаційними моментами.

Зокрема в Надвірній помітили офіційного спостерігача, що допомагав виборцям заповнювати бюлетень. Також стало відомо, що на прикарпатській дільниці у 87-му виборчому окрузі виборець проголосував за посвідченням водія.

Від пропрезидентської партії «Слуга народу» по округу до парламенту балотувався стронгмен Василь Вірастюк. У зв’язку з цим громадянська мережа Опора засудила оприлюднення пресслужбою президента пресрелізу про нараду Володимира Зеленського за участі кандидата в народні депутати Василя Вірастюка.

Раніше повідомлялося, що кандидатка від партії «Європейська солідарність» у 87-му окрузі Маруся Звіробій 16 березня зняла свою кандидатуру на користь «свободівця» Руслана Кошулинського.

 

Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/politics/vibori-na-prikarpatti-za-danimi-ekzit-poliv-virastyuk-ne-potraplyaje-do-verhovnoji-radi-745711.html

 

Соціологічна група «Рейтинг» 28 березня 2021 року провела екзит-пол на виборах народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №87 (Івано-Франківська область). В умовах пандемії COVID -19, з метою забезпечення карантинних вимог, безпеки інтерв’юерів та виборців, опитування відбувалося методом face-to-face на виході з дільниць. Результати фіксувалися інтерв’юером із застосуванням електронних планшетів. 

  • Екзит-пол охопив 50 виборчих дільниць, відібраних випадковим чином із дотриманням принципу рівномірності. Респонденти на дільницях відбиралися відповідно до кроку, який був незмінним протягом усього дня виборів. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 1,8%. Кількість результативних інтерв’ю – 3892. 

 

  • Результати екзит-полу (станом на 18-00): 

 

ШЕВЧЕНКО Олександр Леонідович (За майбутнє)

32,4%

КОШУЛИНСЬКИЙ Руслан Володимирович (ВО «Свобода»)

31,6%

ВІРАСТЮК Василь Ярославович (Слуга народу)

29,4%

ГОЛІНЕЙ Юрій Дмитрович (ВО «Платформа громад»)

3,4%

НОНЯК Михайло Васильович (самовисування)

2,3%

ШЕВЧЕНКО Олександр Леонідович (самовисування)

0,5%

ШЕВЧЕНКО Олександр Петрович (самовисування)

0,3%

ЖОЛОБ Марія Михайлівна (самовисування)

0,1%

СИВАЧУК Сергій Олексійович (самовисування)

0,1%

ЗОЗУЛЯ Руслан Петрович (Розвиток і добробут)

0,0%

МАКАР Іван Іванович (Важливий кожен)

0,0%

РЕЗЕШ Йосип Йосипович, («КМКС» Партія угорців України)

0,0%

ЮРЧЕНКО Юрій Іванович (Нова демократія)

0,0%

ДЕРЕВОРІЗ Руслан Євгенійович (самовисування)

0,0%