Брюссель. Вістки із саміту ЄС.

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя: 
-Афера Меркель – Макрон щодо політичної реанімації Володимира Путіна і відновлення самітів Росія – ЄС з гуркотом провалилася
Журналісти, дипломати, спостерігачі з нетерпінням чекали моменту, Коли Ангела Меркель, або Емануїл Макрон озвучать аферу щодо відновлення самітів ЄС – Росія за участі Володимира Путіна. Сьогодні цей момент настав. Меркель і Макрон оголосили про цю божевільну ідею. Її з радістю підтримав канцлер Австрії Себастьян Курц.
Однак ліідери Польщі та країн Балтії – Естонії, Латвії та Литви, які десятиліття жили під радянськими репресіями, були в шоці. На знак глибини свого гніву вони публічно викрикували, що план важкоатлетів ЄС, канцлерки Німеччини Ангели Меркель та президента Франції Еммануеля Макрон є зрадoю європейських цінностей.
“Початок будь-якого прямого діалогу на найвищому політичному рівні з Москвою можливий лише в ситуації, коли відбувається фактична деескалація та фактичний вихід Росії з агресивної політики”, – заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, прибувши на саміт.
“Для нас це однозначна ситуація. Коли ми бачимо гібридні атаки на наших сусідів, на нас, – продовжував він, – розпочати діалог на найвищому рівні неможливо”.
До обговорення цієї теми долучився і прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рутте. І щоб довести, що розбіжності набагато глибші, ніж суперечки “ні”, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рутте взяв середню позицію, сказавши, що для установ ЄС нормально вести зустріч з Путіним, але він сам категорично нічого спільного з цим не хоче мати.
“Я не проти зустрічі двох президентів з Володимиром Путіним”, – сказав Рутте, маючи на увазі голову Європейської Ради Шарля Мішеля та голову Європейської комісії Урсулу фон дер Леєн. Але Рутте додав: “Я сам не буду брати участі у зустрічі з Володимиром Путіним”. (Нідерланди втратили 198 своїх громадян під час збиття малайзійського пасажирського літака над Східною Україною в 2014 році).
Останні роки розбіжностeй між лідерами ЄС щодо Росії зберігаються в основному під прикриттям; Однак і нинішній президент Ради ЄС Шарль Мішель та його попередник Дональд Туск докладають всіх зусиль, аби забезпечити періодичне продовження запровадження санкцій проти Москви внаслідок вторгнення Росії в Україну та анексії Криму в 2014 році.
Під час сьогоднішніх дискусій про повернення Росії до діалогу на рівні самітів щоразу витягували на поверхню злочини Росії і, зокрема, Путіна щодо України і російських опозиціонерів. Спроба вбивства та пізніше ув’язнення російського опозиційного діяча Олексія Навального також спонукали європейських лідерів бути більш гучними у критиці Москви та ініціативи Меркель і Макрона.
Кілька дипломатів та посадових осіб ЄС заявили, що вважають, що німецько-французька пропозиція виникла з певних ревнощів через те, що американський лідер Джо Байден говорив з Володимиром Путіним про проблеми, включаючи найважливіші проблеми безпеки, які мають безпосередній вплив на Європу. Меркель навіть це визнала, заявивши Бундестагу в четвер вранці, що якщо Байден змiг зустрітися з Путіним, то зможе і ЄС.
Але Меркель піде на пенсію за лічені місяці і чимало лідерїв ЄС просто дивуються її безглуздій ініціативі щодо політичної реанімації Володимира Путіна.
На зображенні може бути: 6 людей та люди стоять