У Чернівцях започаткували нову традицію – сурмач гратиме не лише «Марічку».

 
У Чернівцях започаткували нову традицію – тепер на державні та місцеві свята сурмач на ратуші виконуватиме не лише мотив пісні Степана Сабадаша та Михайла Ткача “Марічка”, а й мелодію композиції Володимира Івасюка “Червона рута”.

Про це у коментарі кореспонденту molbuk.ua повідомив секретар виконавчого комітету Чернівецької міськради Сергій Добржанський.

“Запускаємо нову традицію у Чернівцях. На свята грати окрім “Марічки”, ще одну пісню-символ Чернівців “Червону руту”, – написав посадовець на своїй сторінці у соцмережі, додавши відповідне відео.

Добржанський також уточнив, що сурмач виконуватиме “Червону руту” з ратуші на державні та місцеві свята. Так, наступного разу мелодію популярної пісні Володимира Івасюка всі чернівчани та гості міста зможуть почути з ратуші о 12.00 14 жовтня, коли відзначатиметься одразу кілька важливих свят – Покрова Пресвятої Богородиці, День захисників і захисниць України та День українського козацтва.

Також мелодія “Червоної рута” пролунає опівдні третього листопада, коли відзначатимуть річницю Буковинського віча.

У Чернівцях сурмач щодня на ратуші виконує “Марічку”: що відомо про традицію

Традиція виконання із вежі ратуші сурмачем мелодії із пісні “Марічка” (слова Михайла Ткача, музика Степана Сабадаша) була започаткована в Чернівцях у 2004 році. Ця традиція стала своєрідною туристичною “візитівкою” міста.

До жовтня 2018 року єдиним виконавцем мелодії був сурмач Василь Козак – артист оркестру Заслуженого Буковинського ансамблю Чернівецької обласної філармонії, учасник народного оркестру народної музики “Буковина” Центрального палацу культури міста Чернівців. 1 жовтня 2018 року Василь Козак помер після важкої хвороби. Пізніше виконувати “Марічку” почав музикант Микола Блищук, який був хорошим другом пана Василя.

“Він подзвонив мені, коли сильно захворів. Тоді він сказав мені: “Я би хотів, аби ти після мене продовжив цю справу”. Я погодився, це ж було його останнє бажання, я не міг підвести, хоч сумніви були”, – зізнався Блищук.