У Зеленского готовий указ: рада розпущена, вибори у липні

У команді обраного президента України Володимира Зеленського не повідомляли остаточного рішення щодо розпуску Верховної Ради і дострокових парламентських виборів

Однак відповідний проект указу вже підготовлений. Про це повідомляє в телеграм-каналі “Українська правда” з посиланням на свої джерела. Там же був опублікувавши текст документа.

“В оточенні обраного президента Володимира Зеленського ведуться дискусії про дострокові вибори до Верховної Ради. Частина команди виступає за негайний розпуск Ради після інавгурації, інша – проти, щоб встигнути повноцінно підготувати партію “Слуга народу”, – пише джерело.

Раніше ми писали про те, що Володимир Зеленський звернувся до українських депутатів із закликом перестати затягувати з призначенням дати його інавгурації.

Відеозвернення новообраного президента було опубліковано в п’ятницю, 10 травня, на YouTube-каналі його команди.

У новому відео Зеленський закликав депутатів згадати слова їх присяги, в якій вони обіцяють працювати в інтересах всіх громадян своєї країни.

«Поки що ви дієте виключно в своїх інтересах: боїтеся розпуску Ради і затягуєте призначення дати інавгурації. І поки ви трясетеся за свої мандати колишній президент Порошенко творить непоправне», – підкреслив переможець президентських виборів.

Він уточнив, що мова йде про престановках у вищому командуванні армії, призначення нового глави Нацради з питань телебачення і радіомовлення, призначення суддів Верховного суду, роздачі звань генералів і Героїв України.

Нагадаємо також, що в українському парламенті пропонують «двічі» провести інавгурацію новообраного президента Володимира Зеленського.

Так, українські парламентарії пропонують провести інавгурацію президента в два етапи. Перший (формальний) пройде 19 травня в стінах Верховної Ради. Другий (протокольний), на думку нардепів, повинен відбутися на НСК «Олімпійський» або в палаці «Україна

«На інавгурації президент повинен заявити про ініціативу розпуску і оголосити про внесення ряду законопроектів: про нову виборчу систему, про імпічмент, про зняття недоторканності і так далі», – йдеться в повідомленні ВР.

peredplata