У Чернівцях планують з`єднати «старий» та «новий» Проспект 

Стартову зустріч з експертами ТОВ «Ю Сі Джи» за участю місцевих фахівців провів 24 липня  міський голова Олексій Каспрук. Обговорювалися планові завдання з розробки техніко-економічного обґрунтування для інфраструктурного проекту з будівництва інтегрованої міської дороги, яка з’єднає «старий» та «новий»  Проспект. Будівництво такої об’їзної дороги передбачено Генпланом міста та Інтегрованою концепцією розвитку Чернівців 2030, яку затвердила 20 червня цього року міська рада.

У районі проспекту Незалежності  у напрямку південний-схід від середмістя сьогодні  відсутня частина дороги, яка має виконувати функції об’їзної. Тому транспортний рух у напрямку захід-схід в цьому районі проходить  через житловий масив та створює значне навантаження на територію.  Будівництво у цьому районі інтегрованої  міської дороги забезпечить кращий доступ до великої колишньої промислової території на півночі від нової дороги і мінімізує втручання в існуючу забудову на південній частині, сприятиме  розвитку мікрорайону.

В рамках розробки Інтегрованої  концепції розвитку Чернівців 2030 було виконано дослідження міського плану  в цьому районі та підготовлено цільові настанови для інфраструктурного проекту. Розробку ТЕО для інфраструктурного проекту фінансує Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, яке за результати тендерних процедур  визначило виконавця  ТЕО – українське ТОВ «Ю Сі Джи». До проектної команди залучені також спеціалісти фірми LoenderslootGroep з  Нідерландів, місцеві технічні фахівці з ПАТ «Геотехнічний інститут»,  за потреби будуть залучатися додаткові фахівці.

Цілями техніко-економічного обґрунтування є розробка плану із детальними зйомками, оцінка стану ґрунтів та розробка концептуального плану для відсутнього відрізку проспекту Незалежності як основної південно-східної об’їзної дороги середмістя Чернівців.

Проект має комплексне технічне завдання, що включає значний обсяг польових та камеральних робіт з різних сфер наукової та науково-практичної спеціалізації, зокрема транспортне інженерне планування, геологія, геодезія, дендрологія, інженерне будівельне проектування, соціологія, екологія, економіка та кошторисна справа, урбаністика.

На стартовій зустрічі за участю міського голови  Олексія Каспрука експерти обговорили план спільних заходів, які необхідно виконати впродовж серпня-вересня 2019 року,  затвердили календарний план погоджувальних зустрічей.

Пресслужба міськради Чернівців.