“Він завжди йшов першим… та цінував життя солдат”, – на Луганщині загинув офіцер, командир роти з Буковини Дмитро Ясенко

Командир роти Дмитро Ясенко загинув 9 липня 2022 року у боях за Луганську область. За два тижні офіцеру мав виповнитися 31 рік.

Дмитро родом із Чернівецької області. Закінчив Київський військовий ліцей імені Івана Богуна.

З 2014 року воював в АТО, отримав поранення. Згодом був демобілізований. Побратими пригадують його як сміливого та відважного воїна, справедливого командира і дуже добру людину.

За тиждень до повномасштабного вторгнення Дмитро знову повернувся на війну. Але тепер востаннє.

«Він завжди йшов першим. Особисто обирав і перевіряв позиції, мав плани Б, знав війська поруч і на скільки на них можна було покластись… Ми змінювали тактику, розбирали помилки, вигадували щось нове. Він цінував життя солдат. Ми знали, що він не дасть покласти людей на алтар марнославства. Коли інші підрозділи несли необґрунтовані втрати, звільняючи один населений пункт на півдні, наш виконав поставлені завдання без втрат. Він мав добре серце. Його посмішка миттєво нейтралізувала будь-яку образу, а страшенно смішні жарти качали прес не гірше спорт залу», – написав підлеглий і побратим офіцера Роман Загородній.

«Непоправна втрата для України. Ти був справжнім, друже. Вісім років на захисті України… Твій бій на землі закінчений, але, впевнена, ти будеш захищати рідну Україну вже з небес», – написала волонтерка Алла Мустеца.

У квітні 2022 року капітан Ясенко був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня. Поховали захисника у Чернівцях. У Дмитра залишилися дружина та маленький син, який потребує лікування.

Джерело: Чернівецька ОВА

Матеріал підготовлено платформою пам’яті Меморіал Героїв.

peredplata