На Буковині “Просвіта” звернулася до митрополита Російської православної церкви в Україні Мелетія негайно розірвати будь-які зв’язки з РПZ та приєднатися до ПЦУ

Митрополиту Чернівецькому і Буковинському Російської православної церкви в Україні Мелетію  
 
ЗВЕРНЕННЯ
 
Просвітянська, культурна, наукова громадськість Буковини стурбована вашими публічними негативними висловлюваннями щодо життєдіяльності Православної Церкви України, Української держави та влади, критикою релігійних громад, які вирішили покинути ряди російської православної церкви, керованої воєнним злочинцем Кірілом.
 
Ваше тривале перебування на території Чернівецької області та служба у рядах ворожої до України церковної спільноти не сприяла і не сприяє миру і злагоді у релігійному середовищі краю. Ваша єпархія демонструє відособленість, безучасність у демократичних суспільних процесах, насаджує єресь вибраності, вищості, єдиноканонічності, виховує у прихожан потребу у підтримці русского міра, неприйняття і ненависть до тих, хто належить до інших конфесій.
 
Під час широкомасштабного вторгнення росії в Україну риторика вашої церкви сприяє підсиленню войовничих настроїв московської орди, освяченої кагебістом у рясі Кірілом Гундяєвим.
 
Ви як громадянин України та той, що вважає себе духовним наставником і взірцем для християн, жодним чином не відреагували на жахливі події: звірства, віроломство загарбників на території нашої держави, не засудили агресивну політику російської церкви та її керівництва, під орудою якої кожному російському солдату роздають так звані іконки з написом : “Твоя задача – стереть украинскую нацию с лица земли”.
 
Час істини настав. У тому числі і для тих, хто під прикриттям церкви є посібниками загарбникам і провокаторам, убивцям, гвалтівникам і мародерам, хто позбавляє життя мирних людей – жінок, дітей, немічних, руйнує житло, лікарні, школи, дитячі будинки, отруює криниці і водойми…
 
Жоден християнин не дозволить собі іти з нищівною метою на чужу територію і вбивати братів у Христі , нищити церкви і храми, вбивати священників, мордувати тварин, проявляючи демонічну жорстокість і вандалізм.
 
Радимо вам припинити здійснювати прокремлівські інформаційні спецоперації проти України та вигадувати причини, через які ви і ваша єпархія нібито змушена перебувати у московському ярмі. Легенда про братній християнський русскій народ перестала існувати остаточно.
 
Вимагаємо негайно розірвати будь-які зв’язки з РПZ та приєднатися до Православної Церкви України, покаятися за співпрацю з опозиціонерами та розпочати служіння Богові та Україні.
 
Слава Всевишньому!
 
Слава Україні!
 
З надією,
ПРАВЛІННЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВУТ ПРОСВІТА ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА