Мобілізація проводиться меншими темпами: у ЗСУ розповіли про ситуацію з подальшим призовом

Мобілізація в Україні наразі проводиться з меншими темпами і подальше її продовження залежатиме лише від оперативної ситуації.

Про це під час брифінгу повідомив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, пише 24 канал.

“Понад два місяці проводиться загальна мобілізація на території нашої держави, всі показники виконані на 100%. Наразі призов до війська проводиться з меншими темпами, бо на початку лютого було повністю укомплектовано сили оборони. Зараз проходить лише доукомплектування”, – сказав Роман Горбач.

У ЗСУ зазначили, що мобілізація була оголошена на три місяці, її продовження залежатиме лише від оперативної обстановки на бойових порядках. Це стосується як офіцерів, так і солдат.

Полковник пояснив, що термін “мобілізація” – не передбачає добровільний порядок прибуття на службу.

Твердження громадян, що вони отримали “примусово” повістки не коректне. Оскільки, процедура повідомлення про те, що особа має з’явитися у центр комплектування, може бути вручена в будь-якому місці,
– наголосив Роман Горбач.

За його словами, якщо військовозобов’язаний отримав повістку та незаконним способом виїхав за кордон, це означає, що він ухиляється від свого обов’язку і це кримінальна відповідальність.

Роман Горбач додав, що мобілізовані – це високо мотивовані люди, навіть якщо порівнювати з 2014 роком.

“Так, є особи, які ухиляються від цього обов’язку. Але більшість мобілізованих усвідомлюють свою відповідальність перед державою і всю небезпеку, яка над нею нависла”, – підсумував полковник.