У звільненому Лимані знайшли масове поховання цивільних

У звільненому від окупантів місті Лиман на Донеччині знайшли понад 50 поховань із цивільними, не всі, хто похований, ідентифіковані, деякий таблички на могилах просто з номерами.

Джерело: “Громадське”

Деталі: Окупанти виривали траншеї та змушували людей, яких вони підозрювали у співпраці з українськими військовими, збирати тіла загиблих для перепоховання.

Не всі поховані люди ідентифіковані – їхні тіла могли довго лежати на вулицях. Також загиблих унаслідок обстрілів інколи ховали їхні сусіди.

 

 
 

Крім того, окупанти не забирали тіла своїх військових при втечі з Лиману.

Що було раніше

  • Президент Володимир Зеленський вдень 2 жовтня повідомив про повну зачистку Лимана Донецької області від російських окупантів.
  • 5 жовтня Зеленський показав, як виглядає Лиман  після його звільнення від російських загарбників. 

На деокупованій Харківщині знайшли тіла, закатовані спецназом РФ

Середа, 5 жовтня 2022, 19:44

 
фото поліції

На Харківщині правоохоронці виявили два трупи цивільних, яких закатував російський спецназ. Їхні руки були з‘єднані кайданками.

Джерело: Харківська обласна прокуратура та поліція Харківської області

Деталі: Під час огляду бази відпочинку “Світло шахтаря” у селі Новоплатонівка Борівської ОТГ виявили два трупи цивільних віком приблизно 30-35 років. Тіла загиблих знайдено у ямі глибиною чотири метри. Ліва рука одного чоловіка була з’єднана кайданками з правою рукою другого загиблого.

Також під час огляду на черепі одного із трупів виявлено перелом скроневої ділянки, у другого — вогнепальне поранення черепа.

За попередніми даними, чоловіків вбив російський спецназ, який під час окупації населеного пункту розміщувався на вказаній базі у складі 250-350 осіб з періодичною ротацією.