«ЗСУ терміново пішли в масштабний танковий наступ»!

Таку думку висловив «апостроф» координатор групи «Інформаційне опір», нардеп Дмитро Тимчук, коментуючи загострення боїв на Сході України.

Ми бачимо посилення дій з боку бойовиків, якщо брати до уваги те, що відбувається в районі Горлівки. Але ескалація відбувається не тільки там. Ми також бачимо ескалацію захід від Донецька – в районі Докучаєвська – і так далі.

Важко сказати, наскільки ще виросте градус напруги. Треба розуміти, що якщо брати нинішню конфігурацію окупаційних формувань і тих формувань ЗСУ, які задіяні на стороні ООС, то у бойовиків немає особливих шансів на якусь масштабну наступальну операцію оперативно-тактичного рівня.

Вони тільки і можуть, що кошмарити, стріляючи не тільки по позиціях ВСУ, а й по цивільних об’єктах. Вони якось намагаються реагувати на дії сил ООС. Але ми бачимо, що зараз бойовики проводять інформаційно-психологічну операцію. У район Горлівки було демонстративно перекинуто підрозділ на рівні батальйону, щоб підвищити дух мирного населення, тому що там почали поширюватися панічні чутки про те, що Горлівку «зливають» Збройним силам України. Але цим і обмежиться.

Бойовики зараз розповідають, що ВСУ поперлися в масштабне танкове наступ, а «доблесні ополченці» знищили десятки одиниць української бронетехніки, купу особового складу і так далі. Тобто вони намагаються як заднім числом зміцнити бойовий дух своїх збройних формувань, так і попередити паніку серед цивільного населення.

Чи будуть сили ООС і далі діяти на звільнення територій в сірій зоні і на окремих окупованих ділянках? Я не готовий сказати, яка воля військово-політичного керівництва на вищому рівні. Але ті дії, які здійснюють сили ООС в сірій зоні, – тут не доводиться говорити про якісь грубі порушення Мінських домовленостей.

Як буде процес триватиме? Це знають тільки в Генштабі.

Що ми зараз бачимо взагалі, якщо подивитися на карту в районі того ж Докучаєвська, тієї ж Горлівки? ВСУ оточують з трьох сторін дуже важливі для бойовиків населені пункти. З того боку ми бачимо хаос, істерику на всіх рівнях – не тільки на рівні рядових бойовиків, але і в штабах 1-го «армійського корпусу ДНР».

Я завжди говорив про те, що всі масштабні операції бойовики проводили тільки тоді, коли ударним ребром були регулярні підрозділи збройних сил РФ. Тому без російських підрозділів вони не зможуть проводити масштабні операції. Але на тлі ескалації, яка зараз спостерігається, ми поки не бачимо якогось масштабного перекидання військ з території Росії на окуповану територію Донбасу. Ситуація може змінитися кожну годину, але на даний момент ми цього не бачимо.

Джерело

Новини Партнерів