Розширено соціальні допомоги військовослужбовцям та членам їх сімей

13 жовтня 2018 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців».

Закон передбачає можливість членам сімей осіб, що загинули після звільнення внаслідок отриманих на службі травм, отримувати таку ж грошову допомогу, як і члени сімей осіб, що померли в статусі військовослужбовця. Про це розповідає Людмила Пилипів, провідний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області.

Реалізація закону дозволить посилити соціальний захист членів сімей осіб, що загинули після звільнення зі служби внаслідок травм, контузій, каліцтва чи захворювань, отриманих у зв’язку із захистом Вітчизни, та дозволить надати їм обсяг прав на отримання одноразової грошової допомоги, яким володіють члени сімей осіб, що померли в статусі військовослужбовця.

Також розширено перелік підстав для отримання одноразової грошової допомоги військовослужбовцями та надано право на отримання одноразової грошової допомоги членам сімей іноземців та осіб без громадянства, що загинули або померли після звільнення зі служби внаслідок захворювання, поранення, контузії або каліцтва, отриманих під час проходження військової служби в Збройних силах України.

Зміни вносяться в закони України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та «Про військовий обов’язок і військову службу». Документом встановлено виплату одноразової грошової допомоги членам родин військовослужбовців, які померли протягом року після звільнення з військової служби внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби.