На Буковині розпочався призов

           Сьогодні, 1 жовтня, відповідно до Указу Президента №22/2019 почався осінній призов на строкову військову службу, який триватиме до кінця грудня.

           Призову підлягають чоловіки, що є громадянами України віком від  20 до 27 років, які не мають права на відстрочку, або звільнення від служби. Юнаки віком 18-19 років можуть проходити строкову службу по бажанню та за згодою батьків. Про це повідомляє пресслужба Чернівецького ОВК.

           Нагадуємо, термін строкової служби у війську для призовників, які не мають вищої освіти, становить 18 місяців, за її наявності  – 12 місяців.

           Згідно 15 статті Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» всі громадяни, які отримали повістку, зобов’язані прибути на призовні дільниці у зазначений в ній термін.  У разі ж неотримання повісток хлопці призовного віку мають самостійно прийти у військкомат для уточнення облікових даних та проходження медогляду до 10 жовтня.

          За ігнорування повістки, неявку у військкомат та ухилення від військової служби передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову.                          

          Наголошуємо, що військовослужбовців строкової служби до виконання бойових завдань у районі проведення ООС не залучають.