Росія може напасти на Україну вже взимку – західні спецслужби

У Головному управлінні розвідки Міноборони України вважають, що Росія готується до можливої атаки на схід та південь України у січні-лютому 2022 року. Наразі ж поблизу кордонів України сконцентровано 92 тисячі російських військових.

Про це сказав начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов в інтерв’ю виданню Military Times.

Що відомо про ймовірну атаку Росії

Він зазначив, що ймовірна атака включатиме авіаудари, артилерійські та бронетанкові напади, а також висадку десанту в Одесі та Маріуполі. До того ж, за словами глави ГУР, можливе вторгнення на українську територію через сусідню Білорусь.

Атака, яку готує Росія, буде набагато руйнівнішою, ніж будь-яка раніше в конфлікті, що почався у 2014 році, в результаті якого було вбито близько 14 000 українців“, – заявив Буданов.

Він додав, що РФ збільшує кількість військ та озброєння в окупованому Криму. Зокрема, Кремль розміщує балістичні ракети малої дальності “Іскандер” та інші види озброєння до кордону.

Буданов певен, що погодні умови взимку зовсім не завадять Росії напасти. Однак, зауважив він, це не є також проблемою для українських військових.

Дестабілізація ситуації в Україні

Самому вторгненню, як вважають у розвідці, передуватимуть “психологічні операції для дестабілізації України”.

Вони хочуть розпалити заворушення через протести та мітинги, які показують, що люди виступають проти уряду“, – сказав Буданов.

Очільник ГУР Міноборони додав, що оцінки американської та української розвідки щодо можливого початку атаки Росії є приблизно схожими.

Джерело: https://novyny.live