У Румунії впав російський розвідувальний безпілотник.

Безпілотний літальний апарат, найімовірніше російського походження, знайшли у румунському муніципалітеті Думітра, трохи більше ніж за 100 кілометрів на південь від кордону України.

Про це пише “Балканський оглядач”, повідомляє “Європейська правда”.

Місцева поліція розпочала розслідування після того, як один з мешканців району Бистриця-Несеуд повідомив, що невідомий дрон приземлився біля його будинку.

Прессекретар місцевої поліції заявив, що йдеться про авіамодель, мініатюрний літак, який не мав жодного обладнання чи знаків, які б наводили на думку, що це щось військовий дрон чи пов’язаний з війною апарат.

Однак, згідно зі зображеннями, які публікують румунські ЗМІ, літальний апарат є російським безпілотником “Орлан-10”. Він використовується для збору розвідувальних даних та визначення цілей.

Безпілотники “Орлан-10” розробляються тільки Росією і постійно використовувались під час конфлікту на Донбасі з 2014 року.

Нагадаємо, в ніч на 11 березня безпілотник впав у Загребі біля студентського гуртожитку, вибивши кратер радіусом близько трьох метрів. Від вибуху постраждали близько 40 припаркованих автомобілів.

Хорватські спеціалісти вважають, що це Ту-141 “Стриж” радянського виробництва, що використовувався у 1980-х роках.

За словами радника міністра оборони України Маркіяна Лубківського, безпілотник, що впав у Загребі – не український.

Журналісти звернули увагу, що район Загреба, де впав апарат, зветься так само як село на Житомирщині.