Які документи необхідні для подачі на компенсацію за прихисток переселенців?

Українці віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень і безоплатно розміщують в них внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати грошову компенсацію.

Для цього потрібна:

  • заява, яку подають до виконавчого комітету сільської селищної міської ради, де зазначено відомості про дату поселення, дані людей та адресу жилого приміщення, до якої додаються копії документів, що посвідчують особу розміщених осіб, копії документів, право власності та житлове приміщення.
  • щомісяця власнику обов’язково потрібно подавати заяву згідно додатку 1 до ПКМУ «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» від 19 березня 2022 р. № 333 до виконавчого комітету сільської, селищної міської ради.
  • власник надає згоду на обробку персональних даних.

За наявності нотаріально посвідченої довіреності від власника жилого приміщень на розпорядження нерухомим майном, розміщення та відповідну компенсацію може отримувати довірена особа. У разі, якщо власником жилого приміщення є ВПО, і ця особа безоплатно надає належне йому жиле приміщення для розміщення інших ВПО, то така особа також може отримувати компенсацію.

 

Нагадаємо, в Україні продовжує роботу соціальний проєкт «Прихисток». Він має на меті заохотити українців поділитися своїм житлом та затишком із вимушеними переселенцями, які постраждали від дій путінського режиму в Україні. 

Для того, аби розмістити пропозицію житла необхідно:

  • Створити акаунт на сайті «Прихисток» та увійти
  • Підтвердити номер телефону за допомогою СМС-коду
  • Опублікувати пропозицію

За детальною інформацією звертайтеся на урядову «гарячу» лінію за номером 15-45.

peredplata