Чемпіонка Європи та чемпіонка світу відмовилися від російського громадянства і виступатимуть за Польщу

Знаменита російська шахістка Аліна Кашлінська, яка у 2019 році виграла чемпіонат Європи серед жінок, вирішила змінити громадянство. 28-річна гросмейстерка виступатиме за Польщу.

Польський прапор уже з’явився у профілі спортсменки на сайті Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ).

Також стало відомо, що відмовилася від російського паспорта і Олександра Мальцевська – чемпіонка Європи у віці до 14 років. У 2018 році у Гебзі (Туреччина) 19-річна Саша стала чемпіонкою світу серед юніорів.

Наразі росіянам дозволено виступати на турнірах ФІДЕ у нейтральному статусі.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше 12-та чемпіонка світу з шахів серед жінок і чемпіонка Європи з Росії написала емоційний пост у Instagram, присвячений масовій істерії в Росії через “спецоперацію”, яку розпочав Володимир Путін в Україні.

На думку 38-річної росіянки, у неї в країні з’явилося дуже багато “просвітителів, які вчать, що таке патріотизм, і поділяють світ на “патріотів” та “зрадників”.

До цього російський чемпіон світу з шахів Сергій Карякін отримав порцію образ в інтернеті від російських уболівальників після свого доносу на Сhess.com. Популярний портал для онлайн-ігри у шахи 24 лютого став недоступний у Росії.

peredplata