Києво-Печерську Лавру не передавали ПЦУ: що відбувається насправді

Міністр культури Олександр Ткаченко пояснив ситуацію з передачею Православної церкви України Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

За словами Ткаченко, йдеться про монастир, який і так перебував у користуванні ПЦУ.

“Зараз мова не йде про передачу Києво-Печерської Лаври, мова йде про реєстрацію юридичної особи в тому самому монастирі, церкви, яка досі знаходиться в користуванні ПЦУ. Вона знаходиться на території Верхньої лаври. Змінюється просто назва і уточнюється адреса. Просто так співпало, оскільки реєстрація відбувалася протягом певного періоду часу, що ця інформація з’явилася сьогодні, зареєстрована в держреєстрі”, – зазначив міністр в ефірі національного телемарафону.

 
При цьому він вказав, що події “не мають ніякого відношення до ситуації, яка зараз відбувається в Києво-Печерській Лаврі”.

“Вся Києво-Печерська Лавра є державною власністю. Як верхня, це заповідник, де розташовані музеї, і нижня Лавра, яка передана в оренду за часів Януковича безстроково УПЦ. На території Верхньої Лаври знаходиться ще один монастир, назва якого була змінена і сьогодні була зареєстрована. Нічого з точки зору пересування ченців не змінюється”, – пояснив Ткаченко.

Крім того, глава Мінкульту розповів, що у Кабміну є два місяці, щоб “дослідити, яким чином використовується державне майно в нижній Лаврі самим УПЦ”.