Буковинські поліцейські скерували до суду обвинувачення чоловікам у використанні підроблених документів

Правоохоронці викрили 6 чоловіків, віком від 32 до 46 років, які за допомогою фальшивих довідок намагалися перетнути державний кордон у період воєнного стану. За цими фактами працівники поліції завершили досудові розслідування. Згідно чинного законодавства за скоєне порушникам загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Зокрема, поліцейські з’ясували, що шестеро чоловіків, віком від 32 до 46 років, під час проходження митного контролю на контрольно-пропускному пункті «Порубне» у селі Тереблече, використовували документи з ознаками підробки. При перетині державного кордону з Румунією порушники пред’явили для перевірки прикордонникам фальшиві тимчасові посвідчення військовозобов’язаних та довідки військово-лікарських комісій.

В ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що порушники замовили у невідомих осіб документи про непридатність до військової служби у мирний та воєнний час із виключенням з військового обліку. Достовірно знаючи про незаконність своїх дій, чоловіки надали ці фальшиві документи працівникам прикордонної служби під час перетину державного кордону України.

Співробітники відділення № 4 (м. Герца) Чернівецького районного управління поліції довели причетність фігурантів до вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частинами 3 та 4 статті 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України та скерували матеріали кримінальних проваджень з обвинувальними актами до суду для розгляду.

Процесуальне керівництво вказаних проваджень здійснював Герцаївський відділ Чернівецької окружної прокуратури.

Нагадаємо: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про Правила перетинання державного кордону громадянами України», на період дії воєнного стану забороняється виїзд за межі країни чоловікам від 18 до 60 років.

Джерело: відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області