Бізнесмена і ексдепутата Жеваго затримали у Куршевелі – ДБР

КОСТЯНТИН ЖЕВАГО. ФОТО FERREXPO

Українського бізнесмена і колишнього народного депутата Костянтина Жеваго затримали на гірськолижному курорті Куршевель у Франції за запитом Державного бюро розслідувань.

Джерело: радник з комунікацій ДБР Тетяна Сап’ян в ефірі національного марафону новин, сайт ДБР

Пряма мова Сап’ян: “На сьогоднішій день за запитом слідчих ДБР вдалося у Куршевелі затримати Костянтина Жеваго. Ви знаєте, що він є фігурантом кількох кримінальних проваджень ДБР. І зараз готуються документи до екстрадиції”. 

Деталі: Жеваго затримали представники кримінальної поліції Франції 27 грудня в одному з готелів Куршевелю. 

 

Готель Hotel Le K2 Palace Courchevel, де був заарештований Жеваго

ФОТО УП

У бюро зазначили, що екснардеп намагався оскаржити правомірність затримання, але врешті погодився піти разом з представниками компетентних органів Франції. 

28 грудня заплановане обрання екстрадиційного арешту Жеваго у суді міста Шамбері.

ДБР уже готує необхідний пакет документів для його екстрадиції в Україну. 

Повідомляється, що на виконання ухвали суду про тримання Жеваго під вартою слідчі ДБР підготували клопотання про взяття під варту до одержання вимоги про екстрадицію екснардепа до 38 країн.

Робота з правоохоронцями різних країн тривала кілька місяців. 

Ціни за номер в готелі Hotel Le K2 Palace Courchevel стартують від 950-2350 євро (дані на кінець 2021 – початок 2022 року)
 

Передісторія:

  • 27 вересня 2019 року Жеваго повідомили про підозру у рамках розслідування кримінального провадження про розтрату $113 млн коштів банку “Фінанси та кредит”. Також підозри оголосили низці топменеджерів банку.
  • Керівництво банку підозрюють в організації механізму розтрати 113 млн доларів, який завдав шкоди інтересам держави та вкладників банку.
  • На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб. Зокрема, арештовані акції його підприємств на сотні мільйонів гривень, корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості.
  • Також накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім нардепом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.
  • У жовтні 2020 року арештовані активи вартістю понад 300 млн гривень були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами.
  • 9 жовтня 2019 року повідомлялося, що Жеваго оголосили в розшук по Україні.
  • А в липні 2021 року ДБР повідомило, що Жеваго оголосив у міжнародний розшук Інтерпол. 
  • 25 листопада джерела УП повідомили, що слідчі ДБР проводять обшуки на підприємствах, пов’язаних з колишнім народним депутатом Костянтином Жеваго.

peredplata