Наступним президентом Чехії стане ексгенерал НАТО Павел

 

Генерал армії у відставці Петр Павел виграв президентські вибори у Чехії.

Про це повідомляє “Європейська правда“. 

У другому турі виборів генерал НАТО у відставці набрав понад 57% голосів на більш ніж трьох чвертях підрахованих дільниць, і вже очевидно, що його конкурент, колишній прем’єр-міністр та мільярдер-популіст Андрей Бабіш з руху ANO не зможе його обійти. 

Після підрахунку голосів з майже 94% дільниць Павел отримав 57,5%. 

За проміжними підсумками, на дільниці прийшли майже 70% виборців, які мають право голосу.  Це рекордна явка. 

8 березня Павел змінить Мілоша Земана на посаді глави держави.

Колишній голова військового комітету НАТО Петр Павел переміг у всіх регіонах, крім чотирьох, повідомляє Aktuality. Він лідирував від самого початку підрахунку голосів. Найбільший відсоток Павел набрав у Празі – більше трьох чвертей голосів. Бабіш отримав найбільшу підтримку в Моравсько-Сілезькому та Устецькому краях.

Нагадаємо, останні дні перед другим туром запам’яталися заявою Бабіша про те, що він припиняє контакти з виборцями в рамках президентської кампанії через погрози вбивством, а також провокацією проти Павела – невідомі запустили дезінформацію, що кандидат нібито помер, створивши для цього фейковий сайт і розсилку.

“Ціную вашу підтримку України”: Зеленський привітав переможця виборів у Чехії

Президент України Володимир Зеленський привітав нового президента Чехії Петра Павела із переконливою перемогою на виборах.

Про це повідомляє “Європейська правда“.

 

“Ціную вашу підтримку України та нашої боротьби проти російської агресії. Буду радий тісній особистій співпраці на благо народів України та Чехії та в інтересах об’єднаної Європи”, – зазначив президент України у Twitter.

За результатом підрахунку 100% голосів, генерал у відставці Петр Павел виграв вибори президента Чехії, набравши 58,3% голосів виборців.

Генерал Павел відомий тим, що обіймав посаду голови Військового комітету НАТО, що є другою після генсека посадою в Альянсі. Ніхто з громадян Чехії до того чи після не підіймався так високо у структурі Альянсу.

 

Після цього із 2018 року Павел перебував у відставці, розпочавши підготову до політичної діяльності.

Важливо, що він повністю підтримує допомогу Україні – у випадку його перемоги президент та уряд будуть однодумцями.

Про те, який вплив на Україну матимуть вибори у Чехії і як вони можуть вплинути на зовнішній курс Праги, читайте в публікації Олігарх проти генерала: чим важливі для України президентські вибори у Чехії

 
 
 
 
 

peredplata