У Чернівцях нотаріус переписали на себе ділянку та будинок, поки власниця за кордоном

Привласнила будинок і земельну ділянку: чернівецькі поліцейські повідомили підозру нотаріусу

Поки потерпіла перебувала за кордоном, підозрювана «подарувала» собі її власність.

Викрили злочинну «схему» оперативники стратегічних розслідувань у Чернівецькій області спільно зі слідчими обласної поліції. Встановлено, що приватний нотаріус, усвідомлюючи протиправність дій, незаконно переоформила земельну ділянку та недобудований будинок в селі поруч із Чернівцями.

У 2006-му році на підставі рішення сільської ради місцева мешканка отримала у власність земельну ділянку. У 2011 році вони разом із чоловіком розпочали будівництво приватного будинку, однак у 2019 році жінка поїхала до Польщі. Після повернення з’ясувала, що її власність уже їй не належить.

Скориставшись відсутністю жінки, приватний нотаріус на підставі договору дарування земельної ділянки зареєструвала право власності за собою і так заволоділа майном на суму понад мільйон гривень.

Під час проведення обшуків правоохоронці виявили оригінал договору дарування земельної ділянки з ознаками підроблення та документи щодо її перереєстрації.

29 березня приватному нотаріусу повідомили підозру за ч. 3 ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги) Кримінального кодексу України. Крім того, накладено арешт на її нерухоме майно на суму понад чотири мільйони гривень.

Підозрюваній може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Слідство триває за процесуального керівництва Герцаївського відділення Чернівецької окружної прокуратури.

Джерело: Національна поліція України
Поліція Чернівецької області
МВС України

 

peredplata