Путін не поїде в Туреччину на на церемоною відкриття АЕС

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Путін не поїде в Туреччину на на церемоною відкриття АЕС, якa збудована за допомогою “Росатома” – причина полягає у ордері на його арешт МКС Гааги
Пригадуєте мій допис з питанням-дилемою: ризикне Володимир Путін приїхати в Туреччину на церемонію урочистого завантаження ядерного палива на АЕС “Аккую”? Так от – не приїде. Путін вирішив побути “присутнім” на урочистостях за допомогою телезв`язку, на відстані. Пов`язане таке рішення Путіна в першу чергу з ордером на арешт російського лідера, оголошеного Міжнародним кримінальним судом в Гаазі.
Ще наприкінці березня Ердоган запросив Путіна особисто відвідати Туреччину. “Можливо, 27 квітня пан Путін теж приїде”, – говорив він про запуск АЕС телеканалу Haber.
Про підготовку візиту Путіна повідомило і турецьке видання Dik Gazete. За його даними, планувалося, що Путін разом з Ердоганом відвідають провінції, що постраждали від землетрусу, і обговорять російсько-турецьке партнерство в різних сферах. Але в Москві поспішили заявити, що рішення про поїздку Путіна до Туреччини поки що не ухвалене.
У середині березня Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав ордер на арешт Путіна за підозрою у військових злочинах в Україні. Зокрема, його та дитячого омбудсмена Марію Львову-Бєлову підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих територій України до Росії.
За ордером МКС Путіна можуть заарештувати в одній із 123 країн, які ратифікували Римський статут, на основі якого працює суд. І хоча Туреччина не ратифікувала цей документ та не визнає юрисдикцію суду в Гаазі, однак Володимир Путін боїться ризикувати.
У Кремлі називали АЕС “Аккую” у Туреччині важливим проектом для двосторонніх відносин. 27 квітня компанія “Аккую Нуклеар” має завезти на майданчик спорудження АЕС ядерне паливо та помістити його у сховище. З цього моменту станція стане ядерним об’єктом, а Туреччина країною з атомною енергетикою.
АЕС “Аккую” будує “Росатом” на південному узбережжі Туреччини, в провінції Мерсін. Проект передбачає спорудження чотирьох енергоблоків. Потужність кожного енергоблоку становитиме 1200 МВт, а перший з них буде запущено вже у 2023 році. Термін її експлуатації становитиме 60 років із можливістю продовження ще на 20 років.

peredplata