НАБУ схопило голову Верховного Суду Князєва на хабарі у 3 млн доларів

Всеволод Князєв, фото з Судово-юридичної газети – sud.ua

Антикорупційні органи затримали голову українського Верховного Суду Всеволода Князєва при отриманні хабара. 

Джерело: співрозмовники “Української правди” у правоохоронних органах, НАБУ і САП, а також ZN.UA

Деталі: Національне антикорупційне бюро й Спеціалізована антикорупційна прокуратура задокументували отримання хабара у близько 3 мільйони доларів головою Верховного Суду.

Князєва затримано. Тривають слідчі дії.

За інформацією джерел ZN.UA у НАБУ, обшуки проходять у ще 18 суддів ВС України, а Князєв отримував гроші від людей, які діяли в інтересах олігарха Костянтина Жеваго.

НАБУ підтвердило, що викрито “масштабну корупцію у Верховному Суді”, а саме схему щодо одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями ВС.

Деталі у бюро пообіцяли надати згодом, але вже показали фото грошей.

 
 

 
 

У Верховному Суді повідомили, що у зв’язку з подіями, що відбуваються навколо Князєва, 16 травня відбудеться позачергове засідання Пленуму ВС.

Довідка: Всеволод Князєв є головою Верховного Суду з 1 грудня 2021 року. 25 травня йому виповниться 44 роки.

У лютому голова Верховного суду Всеволод Князєв заявив, що критичні висловлювання заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова щодо кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя у листопаді 2022 року могли зашкодити судовій реформі. 

Смирнов відповів, що критика в бік кандидатів звучала не лише від нього, але й від антикорупційних організацій.

 
 

За даними ZN.UA, голова Верховного Суду Всеволод Князєв, схоплений на тримільйонному хабарі, отримував гроші від людей, які виступали за рішення суду на користь олігарха Костянтина Жеваго

Джерело: ZN.UA із посиланням на джерело в Національному антикорупційному бюро (НАБУ)

Деталі: Велика Палата ВС розглядала справу стосовно права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) Ferrexpo. Своїм рішенням 19 квітня орган залишив зазначені акції Жеваго, скасувавши попереднє.

15 травня стало відомо, що НАБУ викрило голову Верховного Суду Всеволода Князєва на отриманні хабара в розмірі близько 3 мільйони доларів (приблизно 110 мільйонів гривень за поточним курсом – ред.).

За інформацією джерел, на тлі затримання Князєва обшуки проходять у ще 18 суддів Верховного Суду, які слухали справу Полтавскього ГЗК.

Вища рада правосуддя має їх відсторонити. 

Князєв уже близько півтора року не має заступника, тому його затримання означатиме “обезголовлення” Верховного Суду.

 

Нагадаємо: Всеволод Князєв є головою Верховного Суду з 1 грудня 2021 року. 

У лютому голова Верховного суду Всеволод Князєв заявив, що критичні висловлювання заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова щодо кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя у листопаді 2022 року могли зашкодити судовій реформі. 

Смирнов відповів, що критика в бік кандидатів звучала не лише від нього, але й від антикорупційних організацій.

peredplata