Як українці ставляться до жінок, які служать в ЗСУ — опитування

85% українців позитивно ставляться до жінок, які проходять службу в Збройних силах України.

Про це свідчать результати дослідження групи “Рейтинг”.

Зазначається, що 64% українців однозначно позитивно ставляться до жінок в ЗСУ, 21% — скоріше позитивно, близько 3% — негативно.

Крім того, 47% респондентів вважають рідкісними нерівності між жінками та чоловіками в ЗСУ, 33% — важко відповісти, близько 19% — розповсюдженими.

Також, згідно з дослідженням, 71% українців вважають, що представники національних меншин під час проходження служби в Збройних силах України не зазнають дискримінації.

Опитування проведене у березні 2023 року на замовлення Незалежної антикорупційної комісії (НАКО) за підтримки Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів України. В опитуванні методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) взяли участь 2000 респондентів віком від 18 років з усіх областей України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.

4 травня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомляла, що у Збройних силах України служить 42 тисячі жінок-військовослужбовиць, а разом з цивільними працівницями — 60 тисяч. З них 5 тисяч на передовій. 107 жінок загинуло і є поранені.