Керівництво Ради вивчить закордонний досвід проведення виборів під час війни

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук звернувся до парламентів інших країн, щоб вивчити досвід проведення виборів під час війни.

Джерело: Інтерфакс-Україна” з посиланням на слова Стефанчука

Пряма мова: “Я звернувся до своїх колег-парламентаріїв із багатьох парламентів із проханням: дайте, будь ласка, досвід ваших парламентів, як проводили ви чи не проводили вибори під час війни.

І зараз ми обмінюємося цими досвідами. Я думаю, що найближчим часом ми матимемо якесь рішення”.

“Але водночас в українському законодавстві є певні неузгодженості щодо можливості або неможливості проведення виборів як на парламентському рівні, так і на президентському. Ми зараз обговорюємо ці питання”.

Деталі: За словами Стефанчука, для проведення виборів під час війни необхідно розв’язати “п’ять-шість” дуже важливих проблем, перша з яких – як забезпечити правом голосувати і бути обраним до органів влади українських військовослужбовців.

Другим питанням, яке необхідно вирішити для проведення виборів, на думку голови Верховної Ради, є те, яким чином братимуть участь у голосуванні українські біженці, яких сьогодні за межами України близько 7 млн.

За його словами, також треба вирішити питання, як організувати вибори на тимчасово окупованих територіях і питання фінансування. Також лишається відкритим питання вільного доступу до медіа під час виборчої кампанії.

“І в цей період нам треба зрозуміти, як забезпечити вільний доступ до медіа, але не дати водночас Росії використати свободу слова для поширення своїх наративів усередині країни”, – наголосив спікер українського парламенту.

Стефанчук також зазначив, що є ще більш дрібні питання, які стосуються проведення виборів. “Але я думаю, коли ми знайдемо відповіді на ці основні п’ять (питань – ред.), Україна може ухвалити рішення про проведення виборів”, – сказав Стефанчук.

peredplata