Заробляв до 200 тис. грн в місяць: на Буковині судитимуть чиновника Держпраці за хабарі та незаконне збагачення

Високопосадовця Держпраці Буковини судитимуть за хабарі та незаконне збагачення.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Чиновник брав гроші з підприємств, навчальних закладів та студентів за видачу посвідчень про проходження навчання з охорони праці, атестацію робочих місць за умовами праці, а також дозволів на експлуатацію машин та устаткування підвищеної небезпеки. Якщо ж, ті чи інші особи не погоджувались платити, отримати документи було практично неможливо.

“Такса” становила 100 гривень з людини. За оперативними даними, в місяць лише на посвідченнях він заробляв в середньому від 100 до 200 тисяч гривень.

Кошти він отримував на банківську картку, що була зареєстрована на його близьку знайому.

Під час досудового розслідування також було встановлено факт махінацій та привласнення коштів від приватних підприємців, які, своєю чергою думали, що оплачують послуги Держпраці офіційно.

Зокрема, на ₴40 000 була ошукана керівниця організації, що займається гуртовою торгівлею будматеріалами. Жінка звернулася до Держпраці, аби з’ясувати порядок подачі та реєстрації декларацій. Аби “заробити”, посадовець вигадав “експертизу “Про відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства”, яку жінка теж оплатила на вищезгадану карту.

24 травня 2023 року його було затримано “на гарячому” під час отримання ₴7200 за оформлення 72 посвідчень з проходження праці одному із закладів спеціалізованої освіти.

peredplata