На Буковині прокуратура вимагає від недобросовісного орендаря повернути у комунальну власність землі водного фонду вартістю понад 1 млрд грн

Дністровська окружна прокуратура звернулась до суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Лівинецької сільської та Кельменецької селищної рад до фізичної особи-підприємця про розірвання договору оренди земель водного фонду та зобов’язання повернути їх у комунальну власність.
Встановлено, що у 2002 році підприємцю передано у платне користування земельну ділянку водного фонду, яка розташована в урочищі «Путринецьке» колишнього Кельменецького району, загальною площею понад 31 га, орієнтовною вартістю понад 1 млрд грн.
Надалі, у зв’язку з тим, що земельна ділянка охоплювала дві територіальні громади, її було поділено на 19,9 га – закріплених за Лівинецької сільською радою та понад 11 га – закріплених за Кельменецькою селищної радою Дністровського району Чернівецької області.
Відповідно до умов договору, орендар мав здійснювати плату за користування землею до бюджетів цих двох громад. Однак, з 2021 по 2024 рік, він не здійснив жодного платежу за користування землею.
Неналежне виконання землекористувачем своїх зобов’язань перед орендодавцями завдало суттєвої шкоди державним інтересам, що стало підставою для прокурора звернутись з відповідним позов до суду.
Джерело: Чернівецька обласна прокуратура
 
 

peredplata