Суд визнав наклепом інформацію, що єпископа УПЦ Никиту “заскочили в момент фізичної близькості з 17-річним хлопцем” під час обшуків собору у Чернівцях

Суд визнав неправдивою інформацію про те, що єпископа УПЦ Никиту “заскочили в момент фізичної близькості з 17-річним хлопцем” під час обшуків працівниками СБУ собору у Чернівцях. Видання “Лівий берег”, яке першим написало про це, зобов’язали компенсувати моральну шкоду.

Про це йдеться в рішенні Шевченківського районного суду у Києві від 2 квітня.

“Визнати недостовірною інформацію, розміщену та поширену інтернет-виданням «Лівий берег» в публікації, а саме інформацію наступного змісту: “…під час обшуку співробітники СБУ заскочили в момент фізичної близькості секретаря Чернівецької єпархії УПЦ МП з 17-річним хлопцем, що співає в місцевому хорі”, – йдеться у рішенні суду.

Згідно з рішенням суду, “Лівий берег” має сплатити єпископу 10 тисяч гривень завданих за моральну шкоду та понад дві тисячі гривень судового збору. Ще 20 тисяч гривень та вартість судового збору стягнуть із шеф-редакторки видання Соні Кошкіної, яка опублікувала фото з місця обшуків у Telegram.

Також видання та його шеф-редакторка зобов’язані спростувати інформацію, яку поширили, впродовж 15 днів з дня набрання рішення суду законної сили.

Йдеться про матеріал, який опублікували 25 листопада на сайті “Лівий берег” з посиланням на власні джерела, про те, що правоохоронці “заскочили в момент фізичної близькості секретаря Чернівецької єпархії УПЦ МП Архімандрита Никиту з 17-річним хлопцем, що співає в місцевому хорі”.

Рішення суду може бути оскаржене впродовж 30 днів з дня його проголошення.

Як Никита коментував обшуки

У грудні 2022 року єпископ Никита подав до суду позов проти видання “Лівий берег” через нібито наклеп на нього і публікацію фото з обшуків у соборі в Чернівцях. Позивався щодо захисту честі та гідності.

Позов стосується двох світлин із зображеннями єпископа Никити та оголеного неповнолітнього юнака, які зробили під час обшуків на території церкви, говорить Никита. Вважає, що на основі цих фото був створений фейк.

“Нас змусили тримати руки над головою, і далі почалося. Я почув, як представники СБУ фотографували на телефон. Коли я запитав, хто дав вам право мене фотографувати, мені сказали, що ніхто не фотографує”, – розповів архієрей.

За словами Никити, ані йому, ані митрополиту Мелетію не вручали підозр щодо злочину проти неповнолітнього юнака. Також невідомо, звідки фото з’явились у журналістів.

Що відомо про обшуки у соборі УПЦ в Чернівцях

  • 25 листопада 2022 року у соборі УПЦ в Чернівцях працівники СБУ провели обшуки. Згодом заявили, що знайшли документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівників єпархії. Також виявили “методички” від кураторів з Москви нібито щодо того, як проводити церковні літургії після повномасштабного вторгнення.
  • Митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ Мелетій прокоментував обшуки СБУ в єпархії. Він заперечив наявність у себе російського громадянства. Мелетій вважає, що обшуки провели, аби видати його за злочинця.
  • У листопаді 2022 року архімандрит Чернівецько-Буковинської єпархії Никита став єпископом Івано-Франківським та Коломийським.

Джерело: Суспільне

peredplata

Залишити відповідь