Поліцейські Буковини закликають громадян добровільно здати зброю

Поліцейські Буковини закликають громадян добровільно здати зброю: це звільняє від кримінальної відповідальності.

Нелегальна вогнепальна й холодна зброя, вибухівка, боєприпаси, спеціальні засоби для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями та газовими патронами – усе це можна здати до найближчого підрозділу поліції, відтак – уникнути кримінальної відповідальності.

Правоохоронці нагадують громадянам, що за носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу передбачена кримінальна відповідальність. У період дії воєнного стану зброю, боєприпаси, вибухівку не можна зберігати без відповідної реєстрації.

Так, відповідно до ст. 263 Кримінального кодексу України, незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами карається позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Водночас, згідно із ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України – особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона добровільно здала зброю, боєприпаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Громадяни, які володіють зброєю без передбачених законом дозволів, можуть здати її до найближчого відділу чи відділення поліції. Нагадаємо, також працює Єдиний державний реєстр зброї, завдяки якому посилено контроль за обігом зброї та суттєво спрощено процес її оформлення. 

Цей реєстр передбачає також створення Електронних кабінетів. Тож українці зможуть отримати послугу, не виходячи з дому, без відвідування органу Нацполіції, шляхом подачі документів через “Єдине вікно громадянина” https://services.mvs.gov.ua або у магазині з продажу зброї. 

Детальну інформацію можна отримати за номером спецлінії «102», 59-15-48, контакт-центру ЄРЗ: 044-33-44-035 та в чат-боті у Телеграмі @arms_mvs_bot.

Поліцейські Буковини продовжують здійснювати оперативно-профілактичні заходи, спрямовані на вилучення з незаконного обігу нелегальної зброї, боєприпасів та вибухівки.

Джерело: відділ комунікації поліції Чернівецької області

peredplata