У Чернівцях скоротять кількість ліцеїв: обіцяють робити це поступово

У Чернівцях планують скоротити кількість ліцеїв. Обіцяють робити це поступово, після консультацій із директорами шкіл, учителями, батьками та учнями. Зміни не стосуватимуться дітей, які переходять до десятих класів.

Про це повідомила очільниця управління освіти міськради Ірина Ткачук на пресконференції, пише molbuk.ua

“Клас має бути фінансово окупним”

“У пріоритеті завдань 2024 року – трансформація мережі закладів загальної середньої освіти, оскільки очевидно, що є десь диспропорції ліцеїв і гімназій. Діятимемо за підсумками консультацій із закладами й педагогічними колективами. Бо вже очевидно, що не всі заклади можуть бути ліцеями й забезпечити виконання вимог”, – сказала посадовиця.

Вона назвала основні критерії, за якими заклади можуть бути ліцеями. Перш за все ліцей повинен набрати два класи на паралелі.
“Також у нас є розрахункові вимоги: 27,5 дитини, щоби клас був фінансово окупним. Щоб забезпечити поділ класів на вивчення певних дисциплін, учнів у ньому має бути 28, і не менше двох класів на паралелі. А ще кожен заклад освіти у громаді повинен відповідати певному профілю”, – пояснила І. Ткачук.

Через війну в закладах поменшало учнів, і деякі ліцеї, маючи прекрасні стартові можливості раніше, не змогли набрати повноцінних два класи, каже освітянка.

Та й певні напрями навчання втратили актуальність.

“Серед профілів, які пропонують заклади освіти сьогодні, якісь є більш, а якісь менш ефективними. Подекуди відбувається їхній дубляж. Ба більше, на рівні держави йдеться про те, що кількість ліцеїв повинна бути зменшена. Адже потрібно фінансово забезпечити всі вимоги до самого закладу, щоби він був ліцеєм або гімназією”, – додала Ткачук.

“Не можна порівнювати Житомир і Чернівці”

Посадовиця висловила сподівання, що МОН не “спустить зверху” конкретну цифру, скільки ліцеїв у кожній громаді має бути.

“Кожна громада є унікальною. Порівнювати умовно Житомир і Чернівці, попри приблизно однакову мережу і чисельність населення, щонайменше не коректно. Адже у нас є нацменшини, які мають свої школи. Очевидно, що позбавити дітей ліцею, наприклад, з румунською мовою викладання буде неправильно.

Тож працюємо над тим, щоб вивчити ефективність пропонованих профілів у закладах освіти. Також хочемо, щоб і директори висловили своє бачення ситуації”, – зауважує головна освітянка міста.

Наразі у Чернівцях працює 45 закладів загальної середньої освіти, із них – 24 ліцеї та 21 гімназія.

peredplata

Залишити відповідь