За борги зі сплати ЄСВ суд може обмежити право виїзду за кордон

На це звертає увагу заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос.

За словами Івана Миколайовича торік такий прецедент, заборону виїзду за кордон, отримали четверо буковинських боржників, а цього року уже троє. На розгляд судів передано ще 74 подання щодо обмеження виїзду боржників

Застосовувати усі заходи впливу, зокрема і такі «непопулярні», щодо стягнення заборгованості фіскали змушені у зв’язку з тим, що роботодавцями та підприємцями області на початок травня цього року не сплачено 225,8 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування(ЄСВ). А кількість боржників сягнула 17037 платників –  наголошує посадовець.

Далі продовжує, фахівці відомства і надалі будуть проводити усі заходи, визначені законодавством, щодо стягнення заборгованості з єдиного соціального внеску.

Щодо поточного стану, то завдяки роз’яснювальній роботі, проведеним примусовим заходам загальна кількість боржників ЄСВ починаючи з 1 листопада 2018 до 1 травня 2019 скоротилася на 3240 суб’єктів.

Також, від початку 2019 року до органів Державної виконавчої служби передано на примусове стягнення 2510 узгоджених вимог про сплату боргу на 45,4 млн. грн. Загалом на виконанні у ДВС знаходяться 3735 вимог про стягнення  60,3 млн. грн. боргу з  ЄСВ

Крім того, Іван Миколайович просить звернути увагу представників бізнесу, що на суми ЄСВ, які своєчасно не сплачені нараховуються фінансові санкції, які відповідно зростають та радить усім боржникам терміново провести звірку та погасити заборгованість. Інформацію можна отримати у відділі погашення боргу Головного управління ДФС у Чернівецькій області за телефоном (0372)545635.

peredplata