Буковинці під час хресного ходу засвідчили підтримку парафіям, які переходять до ПЦУ

У неділю, 2-го червня, відбувся велелюдний хресний хід на підтримку православних парафій, які зараз проходять складну процедуру переходу до УПЦ (Православної Церкви України). Хресний хід, у якому взяло участь кілька тисяч мирян та понад сотня священиків розтягнувся по всій вулиці Заньковецької від храму прп. Парскеви й до будівлі Чернівецької ОДА. Очолили хресний хід Митрополит Чернівецький і Буковинський ПЦУ Данило, Архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій та Архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман.

Щоб засвідчити свою єдність з ПЦУ, для участі в хресному ході, приїхали парафіяни з багатьох сіл Буковини, але найбільше з тих сіл, де громади вирішили перейти з російської церкви до ПЦУ. Це села Боянчук, Шишківці, Задубрівка, Бережниця, Михальча, Заволока, Рингач, Товтри, та інші. Рішення громади цих сіл затвердили але, натомість, отримали шалений супротив від Московського патріархату та агресивно налаштованих його прихильників, які чинять фізичні перешкоди і недопускають парафіян до храмів. Про це розповідали учасники хресного ходу, які виступали після молебня. Представники парафіяльних громад розповіли про свій біль і незлагоди, що переслідують їх. І це за те, що вони усім серцем і душею хочуть мати у селі українську церкву, а не ту, за словами людей, яка освячує і підтримує агресію Росії проти України.

Учасники хресного ходу звернулися до влади області не гальмувати процес добровільного переходу парафій, а виконувати законодавство,та не йти на протиправні вимоги представників Московського патріархату, які останнім часом вдалися до тиску на Чернівецьку ОДА.

Представник села Рингач Новоселицького району звернувся до Чернівецької ОДА та голови Михайла Павлюка з проханням швидше затвердити статут церковної громади Рингача. Зараз люди змушені молитися надворі біля церкви, натомість промосковська меншість вчиняє антизаконне свавілля, фізично не допускає мирян до храму.

У селі Заволока схожа ситуація. Там представники Московського патріархату без відома громади села намагалися вивезти з храму майно. Завершилося усе тим, що храм зачинили до рішення суду. А голосування у Заволоці було таким:162 за ПЦУ з 165 учасників зборів громади.

Прикладів супротиву реалізації людьми їх права молитися в Православній Церкві України в селах Буковини дуже багато. Але не відрізняються вони одним – російська церква не бажає втрачати свого впливу на Україну і її людей. Утім Господь Бог дарував Україні Церкву, і люди нестимуть будь-які першкоди та страждання, але будуватимуть Помісну Церкви в Україні.

Учасники ходи прийняли звернення до голови ОДА, керівників СБУ та поліції, у якому йдеться про неприпустимість допущення правоохорнцями завезених та підставних осіб на території храмів, що спричиняє конфлікти.

Православні Буковини

peredplata