До Верховної Ради проходить п’ять партій, п’ятірку замикає “Голос” – опитування

Згідно з опитуванням, яке провели Центр “Соціальний моніторинг” та Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка в період із 8-го до 14 червня, якби вибори відбувалися найближчої неділі, до українського парламенту пройшли б партії “Слуга народу”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність” і “Батьківщина”.
Цей матеріал можна прочитати і російською мовою

Вибори до Верховної Ради заплановано на 21 липня

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися найближчої неділі, до парламенту потрапило б п’ять політичних сил. Про це свідчать дані четвертої хвилі ролінгового дослідження електоральної думки українців Центру “Соціальний моніторинг” і Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка, озвучені 18 червня на пресконференції в Києві, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.

“У нас є п’ять політичних сил, які долають п’ятивідсотковий бар’єр, і сьогодні ми можемо говорити, що саме вони будуть представлені у Верховній Раді”, – повідомив директор Центру “Соціальний моніторинг” Дмитро Дмитрук.

Згідно з даними опитування, у рейтингу електоральних симпатій українців, як і раніше, лідирує партія “Слуга народу”, яка здобуває 47,5% голосів виборців.

На другому місці партія “Опозиційна платформа – За життя” – за неї мають намір голосувати 11% опитаних. Далі йдуть партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко (8,7%) і Європейська Солідарність” експрезидента Петра Порошенка (8,3%).

П’ятірку політсил, які можуть подолати п’ятивідсотковий бар’єр для проходження до парламенту замикає партія “Голос” Святослава Вакарчука, за яку мають намір проголосувати 5,3% респондентів.

Із розрахунку вибірки та стандартної похибки, шанси на потрапляння до парламенту залишаються в партії “Сила і честь” колишнього голови Служби безпеки України, ексначальника Головного управління військової розвідки Міноборони Ігоря Смешка (3,9%) і політичної сили “Громадянська позиція” колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка (2,9%), зазначив Дмитрук.

Водночас рейтинг партій “Слуга народу” і “Голос” зріс із початку ролінгового дослідження, а рейтинг інших політсил трохи знизився.

83,3% опитаних заявили, що швидше або точно взяли б участь у голосуванні, якби вибори відбувалися найближчої неділі.

“Активність виборців не скорочується”, – зазначив директор з розвитку Українського інституту соціальних досліджень імені Яременка Володимир Барабаш.

За його словами, кількість тих респондентів, які точно або швидше не підуть на вибори, із початку дослідження скоротилася із 14,3% до 12,1%.

Ролінгове дослідження передбачає проведення установчого опитування та періодичного (похвилевого) оновлення бази даних опитування способом заміни частини анкет на нові. Хвиля ролінгу – часовий проміжок опитування для оновлення бази даних. Кожна хвиля реалізується на однакових за своїми параметрами вибірках респондентів, тоді як самі респонденти у вибірці щоразу нові. Вибірка кожної хвилі ролінгу є зменшеною копією загальної вибірки.

Під час установчого опитування 15–19 травня було опитано 2121 респондента віком від 18 років у 24 областях і Києві. Стандартний відхил вибірки в 2 тис. респондентів становить від 1,2 до 2,2%.

Під час першої хвилі ролінгу 20–23 травня було замінено 250 анкет. Під час другої хвилі 24–31 травня замінили 250 анкет. Під час третьої хвилі 1–7 червня – 1000 анкет. Четверту хвилю опитування проводили з 8-го до 14 червня серед 1000 респондентів.

21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. 23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні розпочався виборчий процес.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/politics/-u-verhovnu-radu-prohodit-p-jat-partij-p-jatirku-zamikaje-golos-opituvannja-1049673.html